Dříve moje ráno nezačínalo snídaní. Když máte velkou rodinu, žehlení se vám bude často a rychle hodit. Zatímco se ohřívá jídlo, já chystám oblečení do školy a školky pro děti, manžel si potřebuje vyžehlit košili a kalhoty, o víkendu se pere ložní prádlo a já jsem zase u žehlicího prkna. V určitém okamžiku si uvědomíte, že rutinní činnost zabírá příliš mnoho vašeho drahocenného času.

Naštěstí pro mnoho hospodyněk existuje trik, který pomáhá ušetřit nejen čas, ale také snížit náklady na energie. Pozastavím se u toho podrobněji.

K tomuto triku budete potřebovat běžnou pečicí fólii. Svou rodinu často potěším čerstvým pečivem, takže mám v kuchyni potravinářskou fólii různé hustoty. Vybrala jsem si těsnější.

Zde je důležité nenechat se zmást; matná strana by měla směřovat k žehlicímu prknu a lesklý hliníkový povrch by měl směřovat nahoru. Materiál tak lépe udrží teplo.

Fólii položím na prkénko, přikryji oblečením a vyžehlím běžným způsobem. Hliníkové plechy dokonale udržují teplotu a odrážejí teplo z nahřáté žehličky na špatnou stranu předmětu, čímž jej žehlí z obou stran současně.

Snažím se žehlit opatrně a znovu se nedotýkat fólie horkou žehličkou. Dětská trička a trička se žehlí okamžitě, při žehlení bundy nebo kalhot ze silného úpletu přejíždím žehličkou dvakrát.

Abyste zabránili sklouznutí fólie, jednoduše ji omotejte kolem žehlicího prkna a zajistěte ve spodní části páskou. Pravidelně kontroluji stav fólie a používám ji, dokud se nevytvoří praskliny.

Dříve moje ráno nezačínalo snídaní. Když máte velkou rodinu, žehlení se vám bude často a rychle hodit.-3

Tip: Přes látku můžete položit plech nebo sundat potah z žehlicího prkna, vložit fólii a potah nasadit zpět.

S tímto jednoduchým life hackem můžete rychle a efektivně vyhladit i ty „nejodolnější“ vrásky na vašem oblečení. A ušetřený čas využijte ve prospěch sebe a své rodiny.