Okno je nejdůležitější součástí interiéru, pohodlí a atmosféra v místnosti do značné míry závisí na konstrukci okenního otvoru. Když dojde na praní záclon, mnoho žen, které se nechtějí napálit, je jednoduše hodí do pračky. Ale jak ukazuje praxe, je lepší to nedělat s krajkovými a tylovými výrobky tření o povrch bubnu přispívá k rychlému opotřebení jemné tkaniny.

Chemické čištění je bezpečná metoda, ale není levná. Dnes vám proto představím účinnou a zároveň šetrnou metodu, která zbaví vaše oblíbené záclony špíny, sazí a žlutosti.

Před ručním mytím odstraňte všechny kovové nebo plastové kování, abyste se neporanili.

Budeme potřebovat:

  • Sůl 1 kg.
  • “Domestos Ultra White”.
  • Prací prášek.

Krok 1

Do plastového umyvadla nalijte teplou vodu a přidejte sůl, která dobře rozpouští tuk a účinně bojuje se špínou a žloutnutím.

Po úplném rozpuštění soli záclonu namočte. Po 1 hodině výrobek důkladně vyždímejte a opláchněte v čisté studené vodě.

Krok 2

Mnoho žen v domácnosti používá Domestos k jiným účelům, konkrétně k odstraňování skvrn z oblečení a bělení textilií.

Okno je nejdůležitější součástí interiéru; pohodlí a atmosféra v místnosti do značné míry závisí na provedení okenního otvoru.-3

Chcete-li vrátit záclonám jejich původní bělost, naplňte umyvadlo teplou vodou a přidejte 30 ml přípravku Domestos Ultra White. Nasaďte si gumové rukavice a namočte závěs na 15-20 minut do vody. Poté důkladně opláchněte ve studené vodě.

Krok č. 3

Záclony vyperte běžným způsobem pomocí prášku.

Okno je nejdůležitější součástí interiéru; pohodlí a atmosféra v místnosti do značné míry závisí na provedení okenního otvoru.-4

Je lepší sušit látku naplocho, mimo přímé sluneční světlo a topná zařízení. Žehlete žehličkou nebo napařovačem.

Navrhovaný způsob praní prodlouží životnost vašich záclon. I po mnoha letech budou znatelně bělejší a svěžejší!