V zimě se často setkávám se suchou pokožkou na rukou. Na ulici je pocit těsnosti kvůli teplotním změnám, studenému větru, doma – radiátory vysušují vzduch a někdy zapomenu nosit rukavice při mytí nádobí.

Ať si kdo chce říct cokoli, krémy obsahují spoustu syntetických přísad, barviv a vůní a „chemie“ je v našich životech už dost . Proto vám dnes řeknu, jak hydratovat pokožku pomocí cenově dostupných a přírodních produktů.

Cukrový peeling

Pokud máte suchou pokožku, je důležité zbavit se staré vrstvy epidermis. Tandem cukru a slunečnicového oleje se s tímto úkolem vyrovná. Poměry 1:1. Jemnými krouživými pohyby vtírám pastovitou hmotu do pokožky. Po pár minutách to opláchnu pod tekoucí teplou vodou.

Maska s vejci a medem

Žloutek obsahuje retinol, vitamíny A a E, které vyživují pokožku a stimulují tvorbu kolagenu. Med pomáhá udržovat vlhkost.

Budeme potřebovat:

  • Žloutek – 2 ks.
  • Med – 4 lžíce. l.
  • Rukavice (bavlněné kosmetické nebo průhledné).

Naneste masku na ruce a nasaďte si rukavice. Po 20 minutách se film snadno smyje teplou vodou. Proceduru opakujte 2x týdně.

Citron a péče o pleť

Vitamin C zabraňuje destrukci lipidů, čímž udržuje přirozenou kožní bariéru. Vymačkám šťávu z čerstvého citronu. Na 200 ml. voda 3 lžíce. lžíce šťávy.

V zimě se často setkávám se suchou pokožkou na rukou.-3

Vzniklým tonikem si otřu ruce. Tato metoda odstraňuje pigmentaci, mírně bělí pokožku rukou a udržuje hydrataci na správné úrovni.

Banánová maska

Jednoduchá metoda dodatečného zvlhčení pokožky rukou v chladu. 1 banán rozmačkám vidličkou (můžete použít mixér), přidám 1 polévkovou lžíci k dužině. l. máslo a med. míchám. Homogenní hmota se snadno rozděluje mezi ruce. Doba expozice – 15 minut.

Sůl + olivový olej

Olivový olej obsahuje antioxidanty a mastné kyseliny. Jedná se o vynikající produkt s anti-age efektem. Sůl v tomto případě působí jako peeling.

V zimě se často setkávám se suchou pokožkou na rukou.-4

Ingredience důkladně promíchejte. Ruce masírujeme 2-3 minuty, pohyby jsou lehké a plynulé. Po proceduře se pokožka vyhladí a zjemní na dlouhou dobu.

Heřmánkový odvar

Další cenově dostupná a levná metoda. Běžný lékárenský heřmánek dokáže zvlhčit pokožku jakéhokoli typu a „uklidnit“ ji.

V zimě se často setkávám se suchou pokožkou na rukou.-5

Pro přípravu odvaru přidejte 1 polévkovou lžíci. l. květenství heřmánku zalijeme litrem vroucí vody a necháme 20 minut louhovat. Poté počkám, až vývar vychladne na 40C a strčím do něj ruce. Namočí se na 20 minut do teplé vody. Po zákroku osušte měkkým ručníkem.

Doufám, že jsou pro vás tipy užitečné! Nejlepší vděčnost je like 🙂