Mnohým z nás připadá mytí nádobí jako ta nejnudnější věc na světě. Skromná snídaně nebo slavnostní pohoštění, nakonec ještě hora talířů, lžiček, vidliček, hrnečků, skleniček. Navíc si rodina vymýšlí nejrůznější výmluvy, aby se nedotkla špinavého nádobí. Ale našel jsem východisko ze situace, doufám, že moje rada vám pomůže zamilovat si tento každodenní úkol.

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek

Jednou jsem četl v psychologické knize o prokrastinaci – tendenci odkládat věci na později. I já mám občas chuť „odložit“ kuchyňské práce na neurčito.

Tady jde hlavně o to včas si zapamatovat, že zatímco já váhám, hromada špinavého nádobí ve dřezu roste a toto nádobí se samo neumyje. Pomáhá.

Mytí nádobí při vaření

Zatímco se cibule smaží nebo polévka dodělává na sporáku, neztrácím čas mytím nádobí. Za hodinu můžete veškeré kuchyňské náčiní nejen umýt, ale také utřít do sucha ubrouskem a položit na police.

Mytí nádobí je zábava

Není tajemstvím, že čas strávený u počítače letí jako voda. Stejný princip platí i v kuchyni. Abyste z obyčejné a vcelku nudné činnosti udělali zábavu, musíte se vyzbrojit chytrým telefonem nebo notebookem. Pak zapnu svůj oblíbený sitcom a voilá, nádobí je čisté!

Nádobí myji přerušovaně

Tato rada se vám bude hodit před svátky, protože ke každé dovolené neodmyslitelně patří jídlo. Se špinavými salátovými mísami, prkénky a horou talířů není tak snadné si poradit. Nejprve začnu s hrnci a prkénkem, pak si dám pauzu a po chvíli se vrátím do procesu.

Kupuji prací prostředek se svou oblíbenou vůní

Levandulově-rozmarýnová Fairy mě uchvátila svou vůní. Bylinné, lehce kořenité aroma jakoby zaplnilo celý prostor, takže velmi snadno zapomenete, že jste v kuchyni.

Mnohým z nás připadá mytí nádobí jako ta nejnudnější věc na světě. Skromná snídaně nebo slavnostní pohoštění, nakonec ještě hora talířů, lžiček, vidliček, hrnečků, skleniček.-3

Jak rychle umýt nádobí

Nejen oblečení se dá promáčet. Pro „urychlení“ vezmu velkou mísu a po opláchnutí nádobí nechám namočit v horké mýdlové vodě.

Mnohým z nás připadá mytí nádobí jako ta nejnudnější věc na světě. Skromná snídaně nebo slavnostní pohoštění, nakonec ještě hora talířů, lžiček, vidliček, hrnečků, skleniček.-4

Většinou stačí 15-20 minut, ale byl případ, kdy na mě destičky počkaly až do rána. Po tak jednoduchém postupu veškerá špína a mastnota okamžitě „spadnou“ z nádobí.