Jsme zvyklí považovat záchod za „nejšpinavější“ místnost v domě, proto jej pravidelně uklízíme – vše myjeme, čistíme a dezinfikujeme. V důsledku těchto akcí se počet mikroorganismů na toaletě sníží na minimum. Teď pojďme do koupelny.

Jsme zvyklí považovat záchod za „nejšpinavější“ místnost v domě, proto jej pravidelně uklízíme – vše myjeme, čistíme a dezinfikujeme.

Sprchový kout nemám, takže sprchový závěs je spíše nutnost než volba. Chrání místnost před postříkáním vodou a rozptylem páry, ale díky neustálému kontaktu s vodou se na povrchu tvoří lepivé usazeniny, nečistoty a černá plíseň. Pro rychlé vyprání záclony nabízím 3 pracovní postupy, které lze snadno realizovat doma.

Bělost pro silné znečištění

Se žlutým plakem a plísní se dá bojovat bez chemie, ale běžné přípravky si s rezavými skvrnami neporadí. Bělidlo je nejlepším řešením pro světlé závěsy.

Jsme zvyklí považovat záchod za „nejšpinavější“ místnost v domě, proto jej pravidelně uklízíme – vše umyjeme, vyčistíme a vydezinfikujeme.-2

Budeme potřebovat:

  • “Bílý”.
  • Miska s teplou vodou.
  • Štětec.
  • Latexové rukavice.

Nalijte vodu do misky, přidejte 1 uzávěr „Whiteness“. Závěs namočím na 15 minut. K čištění obtížných skvrn a skvrn používám středně tvrdý kartáč. Poté je potřeba záclonu vymáchat v čisté vodě a nechat uschnout narovnanou. Po umytí zmizí nejen skvrny, ale také zápach vlhkosti a zatuchliny v koupelně.

Důležité : Sprchový závěs nevyždímám, jinak se na něm mohou objevit záhyby.

Roztok citronové sody

Závěs můžete „osvěžit“ sodou a kyselinou citronovou. Do misky nalijte teplou vodu a rozpusťte v ní 2 díly jedlé sody a 1 kyselinu citronovou. Ve výsledném roztoku musíte namočit záclonu a po půl hodině ji umýt ručně.

Jsme zvyklí považovat záchod za „nejšpinavější“ místnost v domě, proto jej pravidelně uklízíme – vše umyjeme, vyčistíme a vydezinfikujeme.-3

Nakonec opláchněte v čisté vodě. Stejně jako v předchozím případě závěs nevyždímáme, ale jednoduše necháme na balkoně uschnout.

Jak čistit bez odstranění

Tato metoda pomůže ušetřit čas. Nejčastěji se ušpiní spodní část závěsu. Zubní pastu nanáším na vlhkou pěnovou houbičku. Otřu spodek závěsu a smyju přípravek proudem vody ze sprchy.

Jsme zvyklí považovat záchod za „nejšpinavější“ místnost v domě, proto jej pravidelně uklízíme – vše umyjeme, vyčistíme a vydezinfikujeme.-4

Pokud jsou na zácloně skvrny, pak také nemá smysl ji z kroužků sundávat. Chcete-li odstranit skvrny od plísní, rozřízněte citron na polovinu a potřete jím postižená místa.

Jsme zvyklí považovat záchod za „nejšpinavější“ místnost v domě, proto jej pravidelně uklízíme – vše umyjeme, vyčistíme a vydezinfikujeme.-5

Pro prevenci

Po osprchování opláchnu závěs studenou vodou s přídavkem esenciálního oleje. Jen pár kapek tea tree oleje stačí k vytvoření neviditelné bariéry proti bakteriím a prodloužení životnosti vaší záclony.