Tak se to děje, žij věčně a učte se. Lékárničku jsem protřídil podle data expirace a zbavil se významné části „sbírky“.

A o něco později jsem šla navštívit svou kamarádku (je kosmetička a v práci musí vždy nosit křišťálově bílé pláště) . Zeptal jsem se, jak je dokáže udržet v perfektním stavu . A vtipkovala:

Stačí znát chemii: skvrny se oxidují v manganu a neutralizují peroxidem vodíku. Nebo je můžete oxidovat (odstranit) v manganu a neutralizovat je v kyselině citronové.

Ale pro mě je to všechno temný les. A manganistan draselný, jak si vzpomínám, má sytě růžovou barvu, tak jak to, že se bílé věci nekazí? Obecně jsem ji prosil, aby mi dala velmi konkrétní, jednoduchý a hlavně účinný recept.

Instrukce

  • Do samostatné misky musíte vzít 100 ml horké, ale ne vroucí vody a rozpustit v ní 2 špachtle manganistanu draselného (získáte bohatou, téměř fialovou barvu).
  • Polovinu 72% pracího mýdla nastrouhejte , vložte do umyvadla a zalijte 2 litry vroucí vody (aby se mýdlo rozpustilo). Zřeďte 1 litr studené vody (aby byly vaše ruce pohodlné)
  • Spusťte všechny předměty jeden po druhém, aby byly důkladně nasáklé mýdlem . Když ji vyjmeme, neždímeme ji – pouze ji vložíme do vany. V kotlině by nám nemělo zůstat nic.
  • Nalijte roztok manganistanu draselného a promíchejte.
  • Všechny naše namydlené věci dáme do umyvadla s mýdlovou vodou a roztokem manganistanu draselného (uvolní se aktivní kyslík: pěna a bublinky, jako bychom používali drahé moderní bělidlo). Nechte to tak přes noc (nic nebude barevné).
Tak se to děje, žij věčně a učte se. Lékárničku jsem protřídil podle data expirace a zbavil se významné části „sbírky“.

Vyndejte a vložte do pračky na normální cyklus bez prášku.

Skvrny zázračně zmizí! Pokud tedy máte doma manganistan draselný, určitě ho vyzkoušejte a striktně dodržujte návod.

Nyní si nemůžete koupit manganistan draselný: Šel jsem do 3 lékáren a Fix Price. Mimochodem, napište do komentářů, proč si myslíte?