Každá hospodyňka se musela vypořádat se zažloutnutím lednice nebo plastových povrchů. Na růžicích se také často shromažďují nečistoty, které způsobují jejich zbarvení z bílé na žlutou. Dnes vám řeknu o nástroji, který mi pomohl vyrovnat se s tímto problémem bez plýtvání časem a penězi.

Řeč je o dimexidu, díky kterému snadno vybělíte zažloutlé nebo vybledlé povrchy. Skvěle odvede skvrny na plastu nebo laku. Tuto metodu stále používám a s výsledkem jsem velmi spokojen.

Musím přiznat, že moje lednička slouží více než 10 let. Je jasné, že za takovou dobu nejen plastové prvky, ale i samotná chladnička začínají ztrácet určité kvality. Nicméně podle očekávání vydržím, dokud se to úplně nerozbije. A teprve potom začnu kupovat nový. Mezitím bojuji pouze se žlutými skvrnami. To není nijak zvlášť patrné, ale přesto to kazí celkový obraz.

Aby se vaše kuchyňské náčiní lesklo, musíte si vzít vatový tampon a navlhčit jej speciálním roztokem. Poté s ním povrch otřete. Vše je velmi jednoduché.

Postup by měl být prováděn v plastových rukavicích, aby nedošlo k poškození pokožky rukou. Pokud tam nejsou, můžete je nahradit něčím jiným. Hlavní věc je, že zabraňuje pronikání dimexidu na kůži. Koneckonců, při dlouhodobém kontaktu s pokožkou může způsobit podráždění.

Produkt by měl být ponechán na povrchu po dobu 10 minut. Barva, stejně jako plast nebo jakýkoli jiný povrch, bude světlejší. Dále doporučuji zakončit výrobkem po celé délce dvířek, aby nedocházelo ke kontrastu s osvětlenými plochami. Dimexide by se neměl na čistých plochách držet dlouho, jinak to můžete trochu přehnat a sloupnout barvu. Po aplikaci a expozici nezapomeňte produkt opláchnout nebo otřít vlhkým hadříkem.

Přidat popis

Pokud vás výsledek neuspokojí, lze postup po určitou dobu opakovat ještě několikrát. 3-5 dní stačí.

Nyní bude vaše kuchyně určitě jasnější a pohodlnější.

Vyznáte se v problematice zažloutlých povrchů? jak s tím bojujete?