Věděli jste, že okna lze umývat kopřivami?

Ano Ano přesně! Dozvěděl jsem se o tom teprve nedávno. Recept je velmi jednoduchý.

Vezměte malý svazek čerstvých kopřiv, litr vody, malé množství octa, řekněme 50 nebo 100 mililitrů. Hlavní věc je, že před praktickou aplikací této metody musíte mít ochranné rukavice, zvláště pokud je kopřiva již „. dospělý”.

Smíchejte vodu a ocet, ponořte do ní kopřivy, setřeste přebytečnou tekutinu a rychle otřete okno. Povrch sklenice můžete vysušit pomocí zmačkaných novin nebo suchého papírového ubrousku. Zpočátku jsem této metodě nevěřil, dokud jsem se sám nepokusil umýt okna. Opravdu se leskly, jako by je čistil pan Muscle!

V zimě a na podzim, když je zapnuté ústřední topení, nebo topíme v soukromých domech, dochází ke kondenzaci vlhkosti na oknech. Okna musíte neustále otírat, parapet je neustále mokrý, což způsobuje určité nepohodlí. Ukazuje se, že tomuto jevu lze předejít použitím běžného glycerinu.

Vzal jsem půl lžičky glycerinu, 1 polévkovou lžíci tekutého mýdla a jeden a půl litru vody. Otřel jsem sklo, aniž bych tuto tekutinu šetřil. Samozřejmě pokud teče a tvoří se kapky, tak je potřeba to otřít suchým hadříkem nebo houbičkou. Po zaschnutí vytvoří tato tekutina na skle určitý film a zabrání hromadění velkého množství vlhkosti.

Pokud nemáte doma žádné finanční prostředky, třeba je byt pronajatý, nebo zrovna nemáte možnost si nic koupit, vystačíte si s obyčejnými novinami a vodou. Stačí noviny trochu namočit a dobře chodit přes okno nebo zrcadlo. Nemusíte ani nic pracně drhnout. Jediná věc je, že malé zbytky novin budete muset otřít suchým hadříkem.

A samozřejmě ocet, co byste si bez něj počali! Mělo by fungovat v tandemu s kusem semiše nebo látky, která je svými vlastnostmi velmi podobná semiši. Jemný hadřík na sklenice jsem lehce navlhčil octem a sklo otřel. Vyčistilo to perfektně, pro větší efekt ho můžete vyprat několikrát. Hlavní věc není namočit hadřík vodou, ale použít pouze ocet, jinak budou šmouhy.

Věděli jste, že okna lze umývat kopřivami? Ano Ano přesně! Dozvěděl jsem se o tom teprve nedávno. Recept je velmi jednoduchý.-3

Na kuchyňském okně jsem měl mastné skvrny, zřejmě od vaření. Nevěděl jsem, čím bych je mohl setřít, abych tento tuk nerozmazal. V důsledku toho jsem četl způsob, jak je můžete vyčistit terpentýnem. Povedlo se, i když jsem na hadr nalil jen trochu terpentýnu. Je to vynikající metoda, hlavní věcí je přijmout preventivní opatření, protože terpentýn je hořlavá látka.

Znáte některou z prezentovaných metod a jakou zpětnou vazbu k nim můžete poskytnout?