Přilnavá fólie je v kuchyni běžným předmětem. Potraviny do ní většinou balíme, aby nevyschly, déle se skladovaly a neabsorbovaly cizí pachy. Ty nejpodnikavější hospodyňky ale znají jiné, originálnější způsoby využití přilnavé fólie v běžném životě. Níže je 7 nejlepších životních triků pro domov a život, které se mohou hodit.

Čistota v lednici

Oblíbená metoda, která pomůže zkrátit čas strávený úklidem kuchyně. Transparentní fólie ochrání police v chladničce před nevyhnutelnou kontaminací. Polici nemusíte ani vytahovat, stačí ji zakrýt. Fólie se snadno přilepí na sklo. „Pokrytí“ měním jednou týdně – ekonomicky i prakticky.

Hrnek pro děti

Abyste zabránili potřísnění oblečení džusem nebo mlékem vašemu dítěti, můžete si vyrobit hrneček vlastníma rukama. Chcete-li to provést, obalte horní část šálku potravinářskou fólií a vložte brčko, aby tekutina při pití nevytékala.

Těsnění na silnici

Tento způsob se vám bude hodit při cestování. Vždycky se bojím, že se mi šampon nebo jiná tekutá kosmetika rozlije po celém kufru. Řešení je velmi jednoduché – odtrhněte kousek fólie, zakryjte jím vršek lahvičky a našroubujte uzávěr.

Přilnavá fólie je v kuchyni běžným předmětem. Potraviny do ní obvykle balíme, aby nevyschly, déle se skladovaly a neabsorbovaly cizí pachy.-3

Oprava beze spěchu

Opravy nelze provádět celý den bez přestávky. Přilnavá fólie zabrání vysychání válečku při malování stěn, podlah nebo polic. Polymerovou hmotou můžete také pokrýt kbelík s barvou.

Ohřívání jídla v mikrovlnné troubě

Přilnavá fólie dobře odolává vysokým teplotám. Lze jej použít místo nádobí k ohřevu jídla. Takto ohřívám chlebíčky, kousky včerejšího kastrolu nebo koláč.

Gadgety v kuchyni

Každá hospodyňka vám řekne, jak tablet někdy může pomoci v kuchyni. A můžete si zkontrolovat recept a sledovat svůj oblíbený sitcom, zatímco se brambory vaří. Přilnavá fólie pomůže zabránit tomu, aby se na obrazovce objevily mastné skvrny a šmouhy. Je dostatečně tenký a nebude překážet při používání gadgetu.

Přilnavá fólie je v kuchyni běžným předmětem. Obyčejně do ní balíme potraviny, aby nevyschly, byly déle skladovány a neabsorbovaly cizí pachy.-4

Nepřátelé smartphonu jsou vlhkost, prach a písek.

Následující life hack je vhodný pro ty, kteří nosí svůj telefon všude s sebou. Stačí zabalit váš smartphone do „neviditelné“ fólie a bude spolehlivě chráněn před vlhkostí v koupelně nebo před pískem na pláži.