I když jste šťastným majitelem žehličky, neznamená to, že už nikdy v životě nebudete muset používat alternativní způsoby žehlení. Nikdy nevíte, jestli nenastanou nepředvídatelné situace – vypadla elektřina, shořela žehlička v tu nejméně vhodnou chvíli atd. Za takových okolností pomohou domácí hacky od zkušených hospodyněk. Některé z nich jsem již vyzkoušela na svém oblečení!

Položte na stůl a uhlaďte

V létě vždycky navštěvuji tetu na vesnici a jednou za špatného počasí na celý den vypnuli proud. Co dělat? Vyprané šaty jsem jednoduše položila na stůl a rukama je důkladně uhladila. Za půl dne byla suchá a znovu připravená k nošení!

Horký hrnek

Železný hrnek s vařící vodou je snadný a cenově dostupný způsob, jak si doma urovnat věci. Musíte vařit vodu v kovovém hrnku. Několikrát přejeďte čistým dnem po zmačkané látce. Ujistěte se, že používáte chňapku, abyste si nepopálili ruce.

Mokré ruce

Co by mohlo být jednodušší? Tento jednoduchý způsob se mi hodil, když jsem cestoval vlakem. Před svým stanovištěm jsem si lehce namočil ruce čistou vodou a přejel dlaněmi po tričku, záhyby v pase a rukávech se vlivem vlhkosti narovnaly.

Fén

Další alternativní způsob, jak uklidit pomačkané oblečení. Položte předmět na rovnou plochu a nastříkejte na něj horký vzduch z fénu. Pro dosažení lepších výsledků lze látku předem nastříkat vodou.

I když jste šťastným majitelem žehličky, neznamená to, že už nikdy v životě nebudete muset používat alternativní způsoby žehlení.-3

Žehlička na vlasy

Dívky si s sebou na cesty často berou žehličku na vlasy, zvanou také žehlička. Náhoda? Tato metoda vám pomůže zbavit se jakýchkoli záhybů a záhybů na oblečení. Hlavní je najít zásuvku a můžete začít žehlit.

I když jste šťastným majitelem žehličky, neznamená to, že už nikdy v životě nebudete muset používat alternativní způsoby žehlení.-4

Tekuté železo

A nakonec lék pro ty, kteří se nechtějí vůbec obtěžovat. Aktivní složky obsažené ve spreji snižují tření mezi vlákny tkaniny, což umožňuje vyhladit oblečení a učinit je měkčími. Tekutina určená na textil nezanechává po zaschnutí skvrny, prodávají se i roztoky s dezinfekčním účinkem.