Starý bytový textil z praktických důvodů nevyhazuji. „Nepotřebné“ ručníky totiž mohou v aktualizované podobě vydržet velmi dlouho. Vše, co musíte udělat, je ukázat trochu fantazie! Sdílím 4 originální nápady pro váš domov, které, jak doufám, budou užitečné i vám.

Na hadrech

Nejčastěji musíte vyměnit kuchyňské utěrky. Nechat textilie ležet na hadrech je možná nejviditelnější způsob, jak je použít. Ručník jsem nakrájela na stejnoměrné kostičky.

Část hadrů nechávám v kuchyni, abych v případě potřeby mohla setřít drobky ze stolu nebo vyčistit lednici či sporák od skvrn a skvrn. Tyto stejné kompaktní hadry mohou být užitečné pro vašeho manžela v garáži.

Ručníkové rukavice

Když jsem byl v létě na návštěvě u tety, všiml jsem si, že její chňapky jsou vyrobené z obyčejných froté ručníků. Teta mi řekla, že takovou užitečnou věc ušiješ za 15 minut. Hlavní věcí je nakreslit vzor ne podle velikosti vaší dlaně, ale o něco větší, aby bylo pohodlnější uchopit horké ruce.

Po rozřezání ručníku je třeba ušít pleteninu podobné velikosti. Nechte jednu stranu nedotčenou. Budoucí podložku otočíme pravou stranou ven a sešijeme. Připraveno!

Starý bytový textil z praktických důvodů nevyhazuji. „Nepotřebné“ ručníky totiž mohou v aktualizované podobě vydržet velmi dlouho. Vše, co musíte udělat, je ukázat trochu fantazie!-3

Houpací síť pro kočky

Kočky překvapivě tráví až 20 hodin denně ve stavu spánku nebo polospánku. Houpací síť vyrobená ze širokého froté ručníku může být vaším oblíbeným místem v domě. Nosný rám na houpací síť si můžete objednat v obchodě, nebo můžete požádat svého manžela či bratra, aby jej vyrobil sám.

Starý bytový textil z praktických důvodů nevyhazuji. „Nepotřebné“ ručníky totiž mohou v aktualizované podobě vydržet velmi dlouho. Vše, co musíte udělat, je ukázat trochu fantazie!-4

Koberec do koupelny

Proč si nedopřát nějakou domácí dekoraci. Chcete-li vyrobit měkký kobereček do koupelny, musíte froté ručník nastříhat na proužky (asi 4-5 cm široké) a splést je do dlouhého copu. Srolujeme jako šneka a pečlivě sešijeme.

Starý bytový textil z praktických důvodů nevyhazuji. „Nepotřebné“ ručníky totiž mohou v aktualizované podobě vydržet velmi dlouho. Vše, co musíte udělat, je ukázat trochu fantazie -5

Pro tento účel je lepší používat vícebarevné a objemné froté ručníky. Froté tkanina skvěle saje vodu a má měkkou a příjemnou texturu.

Co dalšího se dá vyrobit ze starého ručníku? Podělte se o své nápady v komentářích 🙂