Domácí mazlíčci nám dávají spoustu pozitivních emocí, pomáhají nám vyrovnat se se špatnou náladou a přinášejí do našeho domova teplo a pohodlí. Jsou ale i nepříjemné momenty. Pravděpodobně jsem od dětství kočce dovolil příliš mnoho, takže začal lézt, kam se mu zlíbilo.

Domácí mazlíčci nám dávají spoustu pozitivních emocí, pomáhají nám vyrovnat se se špatnou náladou a přinášejí do našeho domova teplo a pohodlí. Jsou ale nepříjemné chvíle.

Pravidelně jsme v kuchyni vídali chlupaté zvíře jménem Timofey – na pracovní desce, parapetu a dokonce i na jídelním stole. Jak jsem se vypořádal s nepořádkem v domě? Níže je 6 neškodných způsobů, které pomohly zabránit vaší kočce lézt na kuchyňský nábytek.

Papír na pečení

Místo toho, abyste na kočku křičeli nebo ji „přemlouvali“, aby neskákala na stůl, je lepší mu pobyt na stole znepříjemnit. Pergamenový papír umístěný podél okraje se bude pohybovat a šustit pod tlapkami zvířete, dokud nevyskočí zpět na podlahu.

Alobal

Jako alternativu k prvnímu způsobu můžete k pečení použít alobal. Aby nedošlo k výměně nového, je lepší staré nevyhazovat, ale jednoduše po uvaření opláchnout pod tekoucí vodou a osušit.

Osvěžující aroma

Miluji osvěžující a lehce štiplavou vůni máty, ale kočka se mnou jednoznačně nesouhlasí. Kuchyňské povrchy stačí ošetřit mátovým roztokem, aby se od nich nedostalo chmýří.

Spusťte žaluzie

Tato metoda je vhodná pro odstavení zvířete od lezení na okenní parapety v kuchyni. Stačí zatáhnout žaluzie a místo vyhřáté slunečními paprsky už nebude působit tak lákavě.

Domácí mazlíčci nám dávají spoustu pozitivních emocí, pomáhají nám vyrovnat se se špatnou náladou a přinášejí do našeho domova teplo a pohodlí. Jsou ale i nepříjemné chvíle.-2

Smirkový papír

Původně mě napadlo položit pásku na stůl lepicí stranou nahoru. Ale pak jsem si představil, jak strhnu pásku z Timofeyho vlněných tlapek, a rozhodl jsem se pro bezpečnější variantu pro kočku, ale neméně účinnou. Můžete si být jisti, že ani kočky nemají rády brusný papír!

Nenechávejte jídlo na stole

Pokud po obědě nebo večeři zůstanou na stole napůl snědené kousky masa, uzeniny a další „voňavé“ potraviny, pak bude obtížnější odnaučit kočku lézt na kuchyňský stůl.

Domácí mazlíčci nám dávají spoustu pozitivních emocí, pomáhají nám vyrovnat se se špatnou náladou a přinášejí do našeho domova teplo a pohodlí. Jsou ale i nepříjemné chvíle.-3

Zvířata, stejně jako lidé, mají různé povahy, takže neexistuje žádná univerzální metoda pro přeškolení domácího mazlíčka. Buďte trpěliví a zlozvyk časem zmizí.