Žluté skvrny od potu na bílém oblečení nejsou sezónním problémem. Nadměrné pocení je neměnným společníkem tepla, ale i v období podzim-zima mohou teplé vícevrstvé soupravy vést k přehřátí.

Zde vám samozřejmě poradíme vybírat pouze věci volného střihu. Zkoušela jsem, ale nedokázala jsem si představit dámský šatník bez pouzdrových šatů, klasické košile nebo vypasovaného roláku. Proto dnes budeme diskutovat o naléhavém problému pro fanoušky osvěžujících outfitů ve světlých barvách: jak se samostatně zbavit žlutých skvrn na bílém oblečení.

Tip #1

Abychom vrátili vašemu oblíbenému tričku, halence nebo roláku jeho oslepující bělost, budeme potřebovat následující ingredience:

  • Jedlá soda 2 lžíce. lžíce.
  • Prostředek na mytí nádobí 1 polévková lžíce. lžíce.
  • Peroxid vodíku.

Smíchejte jedlou sodu a prostředek na mytí nádobí v misce, důkladně promíchejte, dokud nebude hladká. Pastu nanášejte v silné vrstvě na žluté skvrny. Poté na skvrnu štědře nalijte roztok peroxidu vodíku. Po hodině věc vyperte běžným způsobem – ručně nebo v pračce.

Navrhovaná metoda nejen bělí látku, ale také účinně bojuje s nepříjemným a štiplavým zápachem potu.

Tip #2

Druhá metoda je považována za šetrnější a je vhodná pro krajkové výrobky, stejně jako všechny jemné tkaniny – hedvábí, satén, šifon, přírodní vlna atd. Každá hospodyňka má doma kostku pracího mýdla, kterou je třeba nastrouhat na hrubém struhadle a smíchat s teplou vodou. Namočte předmět do výsledné mýdlové tekutiny po dobu 10 minut.

Poté musíte zředit 1 lžičku. stolní sůl v jedné sklenici studené vody, vezměte obyčejnou pěnovou houbu a projděte místa, kde se na oblečení objevila žlutost. Používejte pouze měkkou část houbičky, aby nedošlo k poškození produktu. Poté předmět vypereme ručně nebo v pračce a vychutnáme si výsledek.

Žluté skvrny od potu na bílém oblečení nejsou sezónním problémem.-3

Druhý způsob mě zaujal svou jednoduchostí a účinností. Nemusíte se bát, předmětu se nic nestane, ale problémy v podobě žlutých skvrn a zápachu potu zmizí beze stopy!