Uchovejte si citrony a udržujte je čerstvé po dobu 3 měsíců

Snažíte se udržet citrony čerstvé? Zde jsou odborné tipy, které zajistí, že zůstanou čerstvé a vydrží až tři měsíce.

Citrony: základní kuchyňské citrony Citrony jsou základním citrusovým ovocem v kulinářských postupech, nepostradatelné pro ochucení a zvýraznění pokrmů. Pojďme prozkoumat účinné metody, jak prodloužit jejich trvanlivost a zabránit znehodnocení.

Výhody a použití citronu Tyto citrusové plody pocházejí z oblastí s bohatou historií, jako je jižní Itálie, zejména sicilské citrony, a jsou ceněné pro své kulinářské a zdravotní vlastnosti. Citrony bohaté na vitamín C nabízejí močopudné a zažívací účinky a díky svým antiseptickým vlastnostem jsou užitečné při úklidu domácnosti a jako přírodní léky na nemoci, jako je bolest v krku a vředy.

Skladování citronů pro delší čerstvost Jak často jste si koupili citrony, abyste je krátce poté našli zkažené? Stejně jako všechny druhy ovoce se i citrony mohou kazit nebo plesnivět, a dokonce i citron, který vypadá navenek dobře, může být uvnitř příliš suchý, než aby z něj vytekla šťáva. Správné skladování je klíčem k udržení jejich čerstvosti.

Pro optimální uchování ponořte citrony před zmrazováním do misky s vodou. Tato metoda hydratuje kůru, udržuje ovoce čerstvé a výrazně zpomaluje kazivost a zajišťuje čerstvost až na tři měsíce.

Případně pro dlouhodobé skladování umístěte citrony do vzduchotěsných nádob nebo sáčků a zmrazte je. Pokud je citron již nakrájený, zabalte jej těsně do potravinářské fólie, abyste zabránili oxidaci, než jej dáte do chladničky.

Citronová šťáva a kůra: Maximalizace jejich využití Abyste měli citronovou šťávu vždy po ruce, jednoduše vymačkejte čerstvé ovoce a nalijte šťávu do formiček na led. Zmrazte je, abyste měli kostky citronu připravené k použití v čaji, vaření nebo osvěžujících nápojích.

Neocenitelná je také citronová kůra, zejména při pečení. Ujistěte se, že citrony nejsou ošetřeny chemikáliemi, nastrouhejte kůru a uložte ji ve vzduchotěsném sáčku do mrazáku pro budoucí použití.