Věděli jste, že jedlá soda může být skvělým přínosem pro péči o vaši zahradu? Zde je pět inovativních způsobů, jak jej efektivně využít.

Jedlá soda na zahradě Jak se zahradníci připravují na jaro, jedlá soda se ukazuje jako přirozený a cenově výhodný pomocník pro různé zahradnické práce. Zde je návod, jak může tato běžná kuchyňská přísada prospět vaší zahradě:

 1. Ekologický zabiják plevele Jedlá soda může být použita k bezpečnému odstranění plevele z vaší zahrady bez poškození půdy. Jednoduše nasypte jedlou sodu přímo na plevel, zejména do mezer mezi dlažebními kostkami. Plevel uschne bez použití škodlivých chemikálií.
 2. Proti plísním Jedlá soda známá pro své vlastnosti pohlcující vlhkost pomáhá předcházet růstu plísní na rostlinách. Smíchejte dvě polévkové lžíce jedlé sody na litr vody a nastříkejte tento roztok na vaše rostliny jednou týdně, abyste plíseň udrželi na uzdě.
 3. Jedlá soda Repelent proti hmyzu také pomáhá při hubení škůdců:
  • Pro mravence : Smíchejte jeden díl jedlé sody se dvěma díly cukru a rozetřete v blízkosti mravenčích cest nebo mravenišť.
  • Na mšice : Vytvořte sprej rozpuštěním lžíce jedlé sody a lžíce olivového oleje v půl litru vody. Aplikujte na postižené rostliny a opakujte podle potřeby, dokud mšice nezmizí.
  • Pro škůdce zelí : Smíchejte jedlou sodu s moukou ve stejných částech a posypte rostliny, jako je zelí, abyste je ochránili před škůdci.
 4. Čistič váz Vyčistěte své květináče pomocí jedlé sody, která účinně odstraňuje vodní kámen a nečistoty. Vytvořte čisticí pastu s jedlou sodou, octem a kyselinou citronovou. Tuto směs naneste na květináče, nechte 30 minut působit a poté vydrhněte kartáčem pro zářivě čisté výsledky.
 5. Čistič rostlin U rostlin s velkými listy pomáhá jedlá soda odstranit prach a špínu. Lžičku jedlé sody rozpusťte v litru vody a nastříkejte na listy. Otřete každý list měkkým bavlněným hadříkem, aby vaše rostliny vypadaly svěží a živé.

Jedlá soda se ukazuje jako všestranné a ekologické řešení pro udržení zdravé a krásné zahrady.