Přemýšleli jste někdy, jak dosáhnout zářivě svěží orchideje? Tuto zcela přirozenou metodu používají školkaři a nyní můžete i vy. Zde je návod, jak na to.

Pěstování svěžích orchidejí Orchideje s více než 25 000 druhy byly kdysi považovány za rostliny pro elitu, ale nyní jsou běžné v mnoha domácnostech díky své přizpůsobivosti. Pomocí několika jednoduchých technik péče můžete udržet své orchideje v neustálém rozkvětu.

Základní tipy pro péči o orchideje Než se ponoříte do specifické přírodní metody používané školkaři, je důležité pokrýt několik základních tipů pro péči, abyste zajistili, že vaše orchidej prospívá. Orchideje potřebují stabilní prostředí bez prudkých změn teplot a přímého slunečního záření, které může poškodit listy a květy. Je také důležité vyhnout se umístění orchidejí v blízkosti často otevřených oken nebo radiátorů.

Správné zalévání orchideje zahrnuje její ponoření do mísy s vodou asi na půl hodiny, aby rostlina absorbovala potřebnou vlhkost. Tato rutina zajišťuje, že orchidej zůstane hydratovaná bez nadměrného zalévání.

Tajemství prosperující orchideje Zatímco správná regulace teploty a zavlažování jsou životně důležité, tajemství podpory silného růstu a dlouhodobého kvetení spočívá v účinné, domácí metodě hnojení.

Použití skořápek vlašských ořechů jako hnojiva Skořápky vlašských ořechů jsou bohaté na živiny prospěšné pro orchideje, podporují růst a pomáhají opravovat poškozená rostlinná pletiva. Lze je také použít ke zlepšení odvodnění půdy, podobně jako keramzit.

Zde je návod, jak vytvořit hnojivo ze skořápek vlašských ořechů:

  1. Vložte skořápky asi 20 vlašských ořechů do hrnce.
  2. Zalijte je 1 litrem vody a přiveďte k varu.
  3. Vařte asi 20 minut pod pokličkou; tento proces uvolní ze skořápek olej bohatý na živiny.
  4. Po vychladnutí směs přefiltrujte, aby se oddělila kapalina od skořápek.
  5. Tuto tmavou tekutinu nařeďte vodou v poměru jeden díl ořechového roztoku ke dvěma dílům vody.

Vaše domácí hnojivo pro orchideje je nyní připraveno k použití. Aplikujte jej do půdy kolem kořenů orchidejí, dávejte pozor, abyste se vyhnuli listům. Živiny ve skořápkách vlašských ořechů, včetně vlákniny, aminokyselin, alkaloidů, organických kyselin a proteinů, výrazně zlepší bujnost a celkové zdraví vaší orchideje.