Objevte jednoduchý a cenově výhodný způsob, jak ušetřit peníze ponořením pomerančové kůry do vody v plastové láhvi, abyste vytvořili přírodní čistič.

Využití pomerančové kůry Pomeranče jsou oblíbené pro svůj vysoký obsah vitamínu C, antioxidační vlastnosti a zdravotní přínosy, včetně snížení stresu a podpory trávení. Pomeranče jsou dostupné především od prosince do února a obsahují také prospěšný hořčík a draslík. Ale kromě zdravotních přínosů mají pomerančové kůry praktické využití, zejména při úklidu domácností díky obsahu kyseliny citronové.

Přeměna pomerančové kůry na přírodní čistič Chcete-li vyrobit přírodní čistič z pomerančové kůry, postupujte takto:

  1. Loupání pomeranče : Účinně oloupejte pomeranč, abyste získali dlouhé proužky kůry. Můžete to udělat tak, že odříznete konce pomeranče, uvolníte kůru lžící a poté provedete svislý řez, abyste ji odstranili v jednom kuse.
  2. Příprava slupek : Po oloupání omyjte slupky vodou a trochou soli, abyste odstranili zbytky pesticidů nebo parazity.
  3. Vytvoření čisticího roztoku :
    • Očištěné pomerančové kůry vložte do čisté plastové láhve a naplňte ji do poloviny.
    • Do láhve přidejte lžičku jedlé sody.
    • Naplňte láhev vodou a ponechte nahoře trochu místa, aby mohla fermentace.
  4. Fermentační proces : Nechte směs fermentovat na suchém místě mimo přímé sluneční světlo po dobu asi tří dnů, denně otevírejte uzávěr, aby se uvolnil veškerý nahromaděný plyn.

Použití vašeho domácího čističe Jakmile budete připraveni, kyselina citronová z pomerančové kůry v kombinaci s jedlou sodou vytvoří účinný čisticí roztok. Je účinný pro mytí nádobí a čištění kuchyňských povrchů a představuje přirozenou, cenově výhodnou alternativu komerčních čisticích prostředků.