Chraňte svá rajčata tímto způsobem pro dlouhotrvající čerstvost

Nejste si jisti, jak udržet tato dokonalá rajčata čerstvá pro zimní spotřebu? Objevte méně známý trik právě zde.

Rajčata: oblíbená letní základna Je běžné, že dostáváte nebo kupujete velké množství lahodných rajčat, ale zjistíte, že je nemůžete dostatečně rychle spotřebovat. Co kdyby existoval způsob, jak je uchovat pro zimní radovánky? Pojďme zjistit jak.

Udržování čerstvých rajčat po celý rok Rajčata jsou typicky v sezóně od května do července. Přes celoroční dostupnost díky skleníkům a dovozu, nejlepší chuť pochází z jejich konzumace během jejich přirozené sezóny. Sezónní rajčata jsou šťavnatější a chutnější, často jim chybí vodnatá chuť odrůd mimo sezónu.

Nutriční výhody sezónních produktů Odborníci na výživu doporučují jíst ovoce a zeleninu v jejich sezóně, aby maximalizovali nutriční a chuťové výhody. Rajčata dozrálá na letním slunci jsou výrazně bohatší na živiny než rajčata dozrálá ve sklenících během chladnějších měsíců. Rajčata však obvykle v lednici dlouho nevydrží, a proto je náročné je uložit na zimu. Přesto existuje osvědčená metoda, jak zachovat jejich kvalitu a vychutnat si je i mimo sezónu.

Co budete potřebovat Pro začátek si nasbírejte čerstvá rajčata, střední nebo velké vzduchotěsné skleněné nádoby, hrnec, ocet, sůl, cukr a česnek. Pojďme prozkoumat kroky k efektivnímu uchování těchto letních rajčat.

Proces konzervace rajčat Začněte vařením 2 litrů vody v hrnci. Mezitím pevně zabalte 2,5 kg rajčat do vzduchotěsných sklenic. Rozložte rajčata tak, aby se do sebe zapadla a zůstala na místě, dávejte pozor, abyste je nerozdrtili.

Příprava česneku Jemně nasekejte 20 stroužků česneku, připraveného k přidání do sklenic.

Zalití vařící vodou Jakmile se voda vaří, stáhněte ji z plotny a opatrně ji nalijte na rajčata ve sklenicích. Umístěte do sklenice lžíci, abyste zabránili rozbití sklenice v důsledku náhlé změny teploty. Sklenice naplňte až po okraj, poté je volně přikryjte víčky a nechte alespoň 20 minut odležet.

Přidání octa, cukru a soli Po 20 minutách nalijte vodu zpět do hrnce a přidejte 100 ml octa, 100 gramů cukru a 2 polévkové lžíce soli. Dobře promíchejte a poté znovu přiveďte k varu. Poté rozdělte nasekaný česnek do sklenic, většinou na rajčata.

Závěrečné kroky Nalijte vroucí směs zpět do sklenic pomocí lžíce, abyste zabránili rozbití skla. Horká tekutina pomůže rozmístit česnek rovnoměrně po celé nádobě. Sklenice pevně uzavřete a poté jimi jemně protřepejte, aby se obsah důkladně promíchal, s cílem dosáhnout rovnoměrného rozložení česneku, podobně jako u efektu sněhové koule.

Skladování sklenic Zabalte uzavřené sklenice do těžké deky, aby pomalu vychladly. Po vychladnutí je uložte na tmavé a chladné místo. Tato metoda zajišťuje, že si můžete vychutnat lahodná rajčata i v zimních měsících.