Výhody přidání jedlé sody do vašich rostlin

Hydrogenuhličitan sodný, běžně známý jako jedlá soda, je již dlouho považován za všestranný lék na různé zdravotní problémy, od zmírnění žaludečních nevolností až po léčbu řady zdravotních problémů. Kromě zdraví prospěšných látek je jedlá soda také výkonným pomocníkem při úklidu domácností, protože dokáže vyčistit mnoho povrchů.

Užitečnost jedlé sody však sahá ještě dále do zahrady. Vyznačuje se výraznými fungicidními a insekticidními vlastnostmi, díky čemuž je vynikající volbou pro péči o rostliny.

Jako fungicid : Pro boj s houbovými chorobami, jako jsou černé skvrny na růžích nebo prevence plísní na ovocných stromech, smíchejte 4 lžíce jedlé sody se 3 litry vody a aplikujte na postižené rostliny.

Posilování rostlin : Jedlá soda může zlepšit fotosyntézu a podpořit silnější růst listů. Směs je vhodné nejprve otestovat na malé části rostliny – na list nanést trochu jedlé sody smíchané s octem a sledovat reakci po dobu 24 hodin.

Kontrola parazitů : Rozptýlit jedlou sodu ve vaší zahradě smícháním polévkové lžíce s litrem vody a jejím postřikem na půdu. To pomáhá při zvládání půdních parazitů.

Odpuzování hmyzu : Jedlá soda může také odradit povrchové škůdce. Jednoduše nasypte jedlou sodu přímo do půdy, abyste udrželi mravence a šváby na uzdě.

Začlenění jedlé sody do vaší zahradnické rutiny může být bezpečný a účinný způsob, jak chránit a vylepšovat vaše rostliny.