Zvyšte svůj výnos rostlin rajčat až o 30 % pomocí této jednoduché techniky. Překvapivě účinný, zahrnuje využití přirozeného růstového potenciálu vašich rostlin rajčat. Tato metoda se specificky zaměřuje na pomocné výhonky, běžně známé jako „dívky“, typicky odřezávané, a je nejvhodnější pro vertikálně pěstované rostliny rajčat podepřené kůly nebo palicemi.

Nejvíce z tohoto přístupu těží neurčité odrůdy rajčat, které plodí až do prvního mrazu. Místo odstranění pomocných výhonků, které jim umožní vyvinout se v plnohodnotné stonky s listy, květy a plody, výrazně zvýší vaši sklizeň. Klíčová je však umírněnost; přeplnění rostliny příliš mnoha výhonky může bránit cirkulaci vzduchu a stabilitě.

I když tato technika zvyšuje výnos, vyžaduje také zvýšený přísun živin kvůli dodatečnému růstu. V důsledku toho zachování vyváženého přístupu selektivním ponecháním některých výhonků a odstraněním jiných zajišťuje optimální zdraví rostlin a produktivitu.

Pro ty, kteří hledají další metody pro zvýšení růstu rostlin rajčat, nabízejí přírodní hnojiva udržitelné řešení. Organické možnosti, jako je hnůj pocházející z neprůmyslových farem, dřevěný popel bohatý na základní minerály nebo tekutý roztok bohatý na živiny získaný z kávy nebo zeleninové vody na vaření, mohou tuto techniku ​​​​podpory růstu doplnit. Tato hnojiva, bohatá na dusík, fosfor a draslík, poskytují základní živiny životně důležité pro silný vývoj rostlin rajčat.