Bezmoučné lívance se staly velmi populárními. Vymyslela jsem pro vás tedy nový recept – tentokrát s využitím jahelných vloček.

Suroviny na asi 10 lívanečků:

  • 1 hrnek jáhlových vloček
  • půl hrnku mléka
  • 1 vejce
  • 1 banán
Jahelné vločky nasypeme do misky, zalijeme teplým mlékem a necháme chvíli nasáknout. Narozdíl od vločkových jsou jahelné jako obláčky, takže jim stačí i pouhých pár minut. Poté přidáme vejce a zralý banán a společně rozmixujeme na kaši, kterou na pánvi opečeme do zlatova.
Pozn.: Jelikož se mi množí otázky, proč se vám různé moje bezmoučné lívance trhají, zkusila jsem při vaření těchto více experimentovat a přijít tak na odpověď. Vždy mixuju v koktejlovém nástavci na robotu. Z části těsta jsem udělala opravdu hustou kaši, kterou jsem na pánev dávala lžičkou a ještě ji vždy “rozňahňala” do správného tvaru. Lívanečky šly udělat krásně. Druhou část těsta jsem naředila větším množstvím mléka, bylo tekuté asi jako to na palačinky.Struktura na povrchu je sice jiná, ale lívanečky šly opět odlepit krásně. Oboje můžete porovnat na fotografii níže. Pánev vždy dobře rozpálím, ale poté smažím spíše pozvolna, abych neměla spálený povrch a nedopočený vnitřek. Na první várku dávám asi lžičku oleje, pak už další tuk nepřidávám, i když dále smažím. Pánev s kvalitním nepřilnavým povrchem je podle mě u tohoto receptu zásadní. 
 
Vlevo tekutější těsto, vpravo hutnější.

Dětská specifika:

  • do kategorie od 1 roku řadím zejména kvůli přítomnosti mléka. Pokud budete chtít udělat lívanečky i menším dětem, jistě můžete, ale doporučovala bych mléko nahradit vodou nebo nějakou rostlinnou alternativou. Z vejce použijte jen žloutek.