Přiznávám se. Knedlíky nerada jím a ještě mnohem víc nerada vařím. Ty klasické kynuté vlastně ani neumím, ale já to nepotřebuju – jedu totiž v hrncích 🙂

Na 4 hrníčky (cca 4 – 6 porcí):

  •  2 vejce
  • 1 hrnek mléka
  • 1 hrnek špaldové mouky (měla by být hrubá, ale mám vyzkoušeno už i z hladké)
  • 2 rohlíky
  • 1 lžička soli
  • tuk na vymazání hrníčků
Z vejce oddělte bílek a vyšlehejte v tuhý sníh. Žloutek rozmíchejte v mléce, osolte, přidejte špaldovou mouku a na kostičky nakrájený rohlík. Závěrem opatrně vmíchejte sníh z bílků. Máte-li je rádi stejně jako já, můžete přidat i hrst sekaných bylinek.
Hrníčky vymažte troškou sádla, másla nebo oleje a do tří čtvrtin naplňte směsí těsta. Poté je vložte do hrnce a zalijte po ouška vroucí vodou. Přiklopte a vařte na mírný plamen přesně 33 minut. Pak nechte krátce vychladnout a opatrně vyklopte.
Při vyklápění si většinou pomůžu tím, že nejdříve knedlík v hrnku objedu stěrkou nebo nějakým pružným nožíkem, aby se odlepil od stěn, pak už jde vyklopit velmi snadno.
img_3607-1
 Koprová omáčka zahuštěná květákem a čistě celozrnná verze tohoto knedlíku.

IMG_4772 (1)

Poctivá rajská omáčka se špaldovou verzí tohoto knedlíku.

Dětská specifika:

Jak už jste zřejmě pochopili z úvodu, knedlík není můj oblíbenec, takže tentokráte nechávám recept bez věkového zařazení. Složením surovin není na knedlíku snad nic extra nevhodného, snad jen kromě vaječného bílku (od 1 roku) a vlastně se v mnohém dost podobá klasickému pečivu. Na druhou stranu na něm ale není nic extra výživného či přínosného, ač tento je alespoň ze špaldové mouky.