Novinkou našeho jídelníčku je Šmakoun. Pro začátek jsem zvolila jeho sladkou variantu, která je pro děti podle mě lákavější, a protože kostička jako taková dceru moc neláká, snažím se ji účelně maskovat. Dneska se to myslím dobře povedlo. 🙂

Na cca 10 ks palačinek:

  • 100 g (1/2 balíčku) Šmakouna (lze použít ochucený i natural)
  • 1,5 hrnku celozrnné špaldové mouky (lze i klasiku)
  • 1,5 hrnku mléka (dětem plnotučné)
  • 2 vejce

Postup přípravy je v podstatě stejný, jako u klasických palačinek, jen do základu rozmixujte šmakouna s vejcem, poté až přisypte mouku a mléko, dokud nebude těstíčko husté jak má být. Případně správnou konzistenci dožeňte ještě troškou více mléka nebo mouky.

Smažila jsem na nepřilnavé pánvi zcela bez tuku a plnila jsem tvarohem a meruňkami (pozor, tvaroh jsou další bílkoviny). Náplň je ale samozřejmě zcela na vás a fantazii se meze nekladou. 😉

IMG_8847 (1)

Dětská specifika:

Šmakoun je vaječná bílkovina a ty jak známo v nadměrném množství zatěžují ledviny malých dětí. Od jednoho roku ovšem nevidím problém v nahrazení porce bílkovin (například z masa nebo vajec) právě porcí Šmakouna.
Pokud chcete v palačinkách ještě větší množství bílkovin (třeba pro větší děti či dospělé), můžete zdvojnásobit množství Šmakouna (použít tedy celou krabičku) a doplnit cca půl hrnkem vody či mléka. Recept by měl taktéž fungovat.
Malým dětem se často nedoporučuje celozrnné pečivo (a tedy ani zde použitá mouka). Je to ze dvou důvodů: 1) Může být hůře stravitelné, 2) Výrobci jej často šidí, používají mouku bílou, a aby působilo více jako celozrnné, dohánějí barvu otrubami, které mají ostrou slupku a mohou způsobit problémy v trávícím traktu. Na příjem celozrnných potravin tedy dítě učte postupně, a jejich podíl ve stravě pomalu navyšujte, dokud se střevo nenaučí tento druh potravy zpracovávat. Pokud vaše dítě není na celozrnnou mouku zvyklé, použijte tedy klasickou bílou.