Už jsem vám to pravděpodobně říkala tak stokrát, ale abych se ospravedlnila: naše žížala je prostě milovník lívanců a palačinek, a tak je dělám asi častěji než bych chtěla, ale snažím se do nich vždycky schovat něco, co má trošku nutriční hodnotu. Tak dneska tedy takto 🙂


Na cca 15 lívanečků:

  • 1 hrnek (90g) vloček – použila jsem kombinaci špaldových a žitných, fungovat jistě bude i s klasickými ovesnými či jinými
  • 2 plátky (půl balení, tedy 100g) Šmakouna – použila jsem meruňkový, ale zvolte příchuť dle libosti a nebo klidně i natural (nahradit Šmakouna můžete tvrdým tvarohem ke strouhání)
  • 300 ml mléka (1 zcela plný hrneček)
  • 1 vejce

S přípravou je potřeba začít alespoň tak půl hodinky předem, kdy si ovesné vločky zalijete mlékem (chcete-li proces urychlit, můžete i teplým). Nechte vločky, aby mléko vsákly. Poté k nim rozklepněte ještě vajíčko a nalámejte dva plátky Šmakouna. Všechno společně mixněte v nějakém smoothie makeru nebo nádobě tyčového mixéru na hladkou kaši. Smažte na nepřilnavé pánvi – ta moje to zvládne zcela bez tuku. Pokud použijete ochuceného Šmakouna, dají se pak lívanečky jíst i bez marmelády – jsou po něm totiž sladké.

Dětská specifika:

vzhledem k přítomnosti Šmakouna, což je bílkovina (i v případě, že byste jej nahradili tvarohem, který je taktéž bohatý na bílkovinu) řadím do kategorie od 1 roku. Taktéž mléko po prvním roce.