Tento recept jsem původně neměla v úmyslu pro blog sepisovat, ale váš zájem mě přinutil to trošku přehodnotit. Je pravda, že je to zase trošku něco jiného než klasika, a i rychlá minutková úprava přidává tomuto receptu na atraktivitě.

Na 2 – 3 porce:

  • 2 kuřecí prsa
  • cca 10cm kus pórku
  • 1 velká lžíce hrubozrnné hořčice
  • cca 200 ml smetany ke šlehání
  • sůl a pepř dle chuti
  • olej dle potřeby
  • tatínkovi pro radost můžete přidat ještě i nějakou pikantní klobásu

Kuřecí prsa osolte, opepřete, případně dolaďte i nějakou oblíbenou bylinkou nebo směsí koření, a na rozpálené pánvi osmahněte. Až bude maso témeř hotové, přihoďte k němu na kolečka nakrájený pórek (případně i klobásu, což je to černé, co na mé fotce vidíte – zkrátka zpracování zbytků :)) a společně dorestujte.

img_8426-1

Poté přidejte lžíci hruboznné hořčice a podlijte smetanou ke šlehání. Osolte, opepřete a nechte provařit, dokud omáčka nezhoustne. Můžete případně i část pórku pro zahuštění rozmixovat, nebo to takto můžete udělat v případě, že by delší vlákna byla obtížně konzumovatelná pro vaše dítě.

Já jsem použila hořčici s vínem, která je díky tomu ještě trošku více pikantní a nakyslá než obvykle, proto si množství dolaďte případně dle své vlastní chuti.

Servírovala jsem s rýží, ale více by se možná hodily nějaké nočky či brambory v libovolné podobě.

Dětská specifika:

Při použití kvalitních surovin (především hořčice) mi recept přijde použitelný pro děti od 1 roku. Hořčice je ale poměrně chuťově výrazná a mám obavu, že takto malé děti mohou jídlo z tohoto důvodu odmítnout. Řiďte se tedy spíše chutěmi svého dítěte. Moje čtyřletá dcera si na omáčce pochutnala, ale dostala jí menší množství.
Celozrnná hořčice právě pro obsah celého zrna může být také hůře stravitelná, proto opět doporučuji spíše pro děti až kolem druhého roku věku.
Uzeniny (klobásu) by děti samozřejmě dostávat neměly vůbec.