Poděkování za inspiraci na tuhle dobrotu patří Jitce z Na vlně chuti, která vaří nejen skvěle, barevně a originálně, ale hlavně taky bez mléka. Kešu tvaroh jako náhradu toho klasického u ní vídám často a lákal mě k vyzkoušení, takže jsem se jím nechala zlákat a vytvořila tento dezert. Jíťo, je to nebeská fantazie!! 🙂

Na 2 poháry:

  • 100g kešu ořechů (nepražené, nesolené)
  • 20g chia semínek
  • 200ml mandlového (nebo jiného) mléka
  • 3 lžíce agávového sirupu
  • lesní ovoce dle chuti

Jak oříšky, tak i semínka je potřeba nějaký čas předem namočit – je tedy potřeba počítat s alespoň šesti hodinami, nebo zkrátka máčejte přes noc.

IMG_2766 (1)

Oříšky zalijte vodou tak, aby byly ponořené, chia semínka zalijte mandlovým mlékem a přidejte i agávový sirup. Nezapomeňte dobře promíchat a šup do lednice.

Po skončení namáčení oříšky od vody slijte, přesuňte je do mixeru a přilijte k nim chia semínka s mlékem. Rozmixujte na hladký krém. Ten dejte do pohárů a ozdobte lesním ovocem. Dle chuti můžete ještě přidat další sirup. Pak už jen vychutnávejte, mlsejte, mlaskejte 😉

Dětská specifika:

Kešu, stejně jako ostatní ořechy obecně, se doporučují pro svou horší stravitelnost, alergennost a náchylnost k plísním a žluknutí od 2 – 3 let věku.
Chia semínka bych v malé míře doporučila od 1 roku, v tomto receptu je jich ale větší množství, což by opět mohlo znamenat horší stravitelnost, nadměrné množství bílkovin nebo projímavost.
Ovoce volte podle zkušenosti s reakcí vašeho dítěte na alergenní potraviny.