14 svačin pro dokonalou ketogenní dietu (Keto dieta)

14 svačin pro dokonalou ketogenní dietu (Keto dieta)

Velmi trendy, Keto dieta je stále populárnější. Na základě potravin s nízkým obsahem sacharidů a důrazem na bílkoviny a vlákninu umožňuje rychlé hubnutí. Pro ty, kterým chybí inspirace, je zde seznam svačin ideálních pro tento oblíbený stravovací plán.

Ve výživovém programu mají svačiny zásadní význam. A z dobrého důvodu jsou to právě ony, které vás udrží spokojené až do dalšího jídla. Chcete-li zakousnout chutnou svačinku, která vám pomůže cítit se sytí, existují jednoduché, ale chutné recepty.

Pozor na svačiny!

Jestliže svačiny dávají přednost požitkářství, neznamená to, že by se měly vybírat na lehkou váhu. A z dobrého důvodu musí tyto splňovat takzvanou ketogenní dietu. Jeho princip? Potraviny s nízkým obsahem sacharidů a totéž pro svačiny, které by neměly vybočovat z pravidla. Ten musí odpovídat poměru  70 % tuku, 25 % bílkovin a maximálně 5 % sacharidů . Poměr, který je třeba brát vážně při přípravě vašich svačin, které, když jsou bohaté na vlákninu, vás zasytí. A z dobrého důvodu, když vyloučíte přírodní cukry, váš metabolismus je ve stavu ketózy, což spouští rychlé spalování tuků.

Jaké jsou zákazy keto diety?

Pochopili jsme, s přebytečnými sacharidy se musíme rozloučit. Ty však nejsou viditelné pro každého. Svačiny, kterým se keto vyhnout, jsou například granola tyčinky, ale také krekry. Na seznam zakázaných položek můžeme samozřejmě zařadit i  sušenky, koláče, pečivo a pečivo . Potraviny, které mohou být jistě uklidňující, ale které budeme muset během tohoto období, kdy se zaměřujeme na bílkoviny a zdravé tuky, ignorovat.

Keto režim - zdroj: spm

Jaké potraviny jsou při ketogenní dietě povoleny?

Na rozdíl od jiných diet zde není místo pro sladkosti v jakékoli podobě. Naštěstí je hlavní výhodou ketogenní diety  přídavek sýra , potraviny, která je neprávem považována za antidietní. A ruce si budou mnout i milovníci slaniny. Nebudou chybět ani vejce, nezastavitelné zdroje bílkovin, které mají mnoho zdravotních výhod. A kdo si myslí, že požitek se omezuje na sacharidy, bude překvapen množstvím svačin, které obsahují velmi málo. Perfektní svačiny pro vstup do fáze ketózy pro hluboké spalování tuků. Výsledek: výrazný úbytek hmotnosti při upřednostňování potěšení. Zde je výběr keto občerstvení. Připomínáme, že vám doporučujeme získat přísady organického původu, abyste mohli pozorovat přesvědčivé výsledky na vašem zdraví.

1- Nízkosacharidové máslové krekry

Keto Butter Crackers - zdroj: spm

Normálně je zakázáno, existuje keto verze s krekry. Zde je recept na toto slané jídlo, které se dokonale hodí k vaší dietě a které budete s hrdostí prezentovat svým hostům. Jejich tajemství?  Máslo, tuk povolený během ketogenní diety , aktivum, které jim dodává pikantní a lahodnou chuť. Můžete přidat i sýr! Návykové. Na porci 4 krekrů máme 9 gramů tuku, 2 gramy sacharidů, 1 gram vlákniny a 2 gramy bílkovin. Úžasné, že?

2- Ostružiny a maliny

Pokud se vám tyto lahodné plody zdají bohaté na cukry, je to docela jinak. Například borůvky jsou potraviny, kterým je třeba se vyhnout při keto, protože neobsahují méně než 21 gramů čistých sacharidů. Poměr, který odpovídá plnému doporučenému příjmu za den diety. Ostružiny a maliny jsou však oproti všem očekáváním pro svou sladkou chuť mnohem méně bohaté na přírodní cukry. Věděli jste, že jeden šálek tohoto ovoce obsahuje pouze 1,5 gramu čistých sacharidů? Jejich konzumací s jogurtem neporušíte svůj stravovací plán. Bonus: vychutnáte si lahodný dezert! Na čtvrt šálku těchto dvou plodů zkonzumujete 16 kalorií, 0,2 gramu tuku, 0,4 gramu bílkovin, 3,6 gramu sacharidů a 2 gramy vlákniny.

3- Jahody

Jahody jsou zdrojem mnoha benefitů pro naše zdraví, ale nejen to. Jsou také spojenci naší linie, zejména pro keto dietu. Tyto červené plody jsou sice o něco sytější než ostružiny a maliny, ale i tak jsou ideální pro nastartování ketogenní fáze. Na čtvrt šálku najdeme 3 gramy čistých sacharidů, neboli 10 % našeho doporučeného denního příjmu. A labužníci budou potěšeni, protože je také povoleno namáčet v hořké čokoládě velmi bohaté na kakao. Smyslný dezert, ze kterého se nebudete cítit provinile. Další nápad na recept: jahody můžete použít jako příchuť ve vodě k hluboké hydrataci a detoxikaci těla, to vše s lahodnou chutí. Na čtvrt šálku jahod počítáme 15 kalorií, 3 gramy sacharidů, 1 gram vlákniny a… 0 bílkovin!

4- Hořká čokoláda

Věděli jste, že hořká čokoláda je přírodní lék? O to větší radost budete mít, když budete vědět, že tato pochoutka vyhovuje požadavkům diety ketogenního typu. Dávejte však pozor, že kakaa tvoří 70 % kakaa, což je podmínka sine qua non pro jeho dietní povahu. Právě tento nízký obsah cukru z něj dělá spojence pro vaši postavu. Aby toho nebylo málo, tato svačina je bohatá na antioxidanty, základní prvky, které brání předčasnému stárnutí buněk a vzniku nemocí spojených s volnými radikály. Přesvědčte se o jeho složení kontrolou nutričních hodnot na obalu. Na jednu tabletu přijmete 144 kalorií, 15,5 gramu tuku, 4,1 gramu bílkovin, 7,2 gramu sacharidů a 4,6 gramu vlákniny. Živiny úplně jiné, než si představujeme.

5- Zeleninové tyčinky a tvaroh

Tato svačina, často podávaná v gurmánských restauracích, je ideální pro ty, kteří chtějí zhubnout ve stylu keto. Co se týče tvarohu, je bohatým zdrojem bílkovin, tuků, vitamínů, minerálů a vápníku. Zkrátka vše, co program ketogenní diety doporučuje pro rychlé a trvalé hubnutí. Tento mléčný výrobek má také nízký obsah sacharidů s 2 gramy na čtvrt šálku. Znalci mohou tuto lahodnou svačinku doprovodit celerovými tyčinkami, brokolicí nebo chřestem. Na jednu porci zkonzumujete 114 kalorií, 8,1 gramu tuku, 7,9 gramu bílkovin, 2,6 gramu sacharidů a 0,3 gramu vlákniny.

Fromage cottage - zdroj : spm

6- Sušené hovězí maso

Ač se to může zdát překvapivé, hovězí jerky je ideální zdravá svačina. Kupte si nějaké bez váhání pro vaši keto dietu! To znamená, že musí být bez přidaných cukrů nebo konzervačních látek, aby byl vaším spojencem při spalování tuků a tím zamezil příjmu sacharidů. Ty, které se doporučují, obsahují obecně 7 gramů sacharidů. Na 28 gramů této svačiny můžete počítat 90 kalorií, 1,5 gramu tuku, 11 gramů bílkovin, 7 gramů sacharidů, ale žádnou vlákninu.

7 – Tvrdý sýr

Kdo miluje sýry, bude stále nadšený! Tvrdý sýr se doporučuje pro keto, protože je to skvělá směs tuků a bílkovin. Neobsahuje také žádné stopy sacharidů, živin, které jsou v tomto dietním programu zakázané. Doporučuje se také strouhaný sýr, protože obsahuje dobré množství vitamínů a vápníku. Tato lahodná svačina má 90 kalorií, 7 gramů tuku, 0 gramů sacharidů, 0 gramů cukru, 170 miligramů sodíku, 0 gramů vlákniny a 7 gramů bílkovin.

Zplodiny - zdroj : spm

8- Vejce natvrdo

Vejce jsou všeobecně známá jako výživné potraviny, které jsou dobré pro postavu. Výhody, které z těchto zdrojů živočišných bílkovin dělají keto potravinu par excellence, kterou lze přizpůsobit všem chutím, vařenou nebo smaženou na pánvi. Na jedno vejce připadá působivých 6 gramů bílkovin, ale jeden gram sacharidů. Kromě toho jsou ideální pro zvýšení pocitu sytosti, který je nezbytný k tomu, abyste odolali chutě mezi jídly. Dietní potravina k nezaplacení!

9- Ořechy

Tato svačina je ideální pro ty, kteří chtějí také dodržovat vegetariánskou stravu. A z dobrého důvodu jsou to rostlinné zdroje bílkovin, které jsou zdravé pro srdce a mají nízký obsah sacharidů. Vítězná kombinace pro keto nadšence. Malý recept pro větší chuť: přidejte hořkou čokoládu nebo kokos. Výživná jídla, která dodají energii mezi jídly! Ořechy jsou nezastavitelným zdrojem tuků a významným zdrojem bílkovin. Dostatečný argument pro jejich zařazení do každodenní svačiny. Vyvarujte se však užívání více než čtvrtiny šálku, protože ořechy mají velmi vysoký obsah kalorií. Na toto množství máte jak 220 kalorií, tak 20 gramů tuku, 4 gramy sacharidů, 2 gramy vlákniny a 4 gramy bílkovin. Vše bez cukru a bez sacharidů. Kdo říká lépe?

10- Olivy

Navzdory všeobecnému přesvědčení se olivy dokonale hodí k dietě, zejména ke ketogenní. Toto ovoce má nízký obsah sacharidů a je zdrojem dobrých tuků, které středomořští lidé oceňují! Toto jídlo obsahuje 15 % tuku včetně 74 % mononenasycených mastných kyselin nazývaných kyseliny olejové. Jeho olej je také zdravým pokrmem, který můžete zahrnout do svých jídel a svačin. Můžete ho přidat do vajec, sýra nebo jíst olivy tak, jak jsou! Na 10 oliv jsou přibližně 3 gramy tuku a 1,5 gramu čistých sacharidů. Dar z nebes pro ty, kteří se starají o svou postavu.

Olivy - zdroj : spm

11- Slunečnicová semínka

Vláknina, vitamín E a dobré tuky jsou všechny živiny obsažené v těchto lahodných semenech. Na čtvrt šálku tyto peelingové nugety obsahují 2,4 gramu bílkovin, 5,9 gramu tuku, 2,4 gramu bílkovin, 2,3 gramu sacharidů a 1 gram vlákniny. Tato svačina je ideální pro ty, kteří spěchají, protože se snadno přepravuje a jí se pomalu. Ideální rituál pro ty, kteří si chtějí dopřát, aniž by to vážilo na váze.

12- Právník

Jak můžete očekávat, ovocná hvězda je keto-friendly. A z dobrého důvodu je velmi bohatý na zdravé tuky a obsahuje málo sacharidů. 77 % kalorií v avokádu jsou mononenasycené tuky , živiny, které snižují špatný cholesterol zodpovědný za kardiovaskulární problémy. S 15 gramy tuku na avokádo je to vydatná svačina s pouhými 2 gramy sacharidů. Nakrájené na plátky nebo připravené jako guacamole bez rajčat je to dokonalá svačina pro ty velké chutě. Kdo spěchá, může si udělat i džus nebo smoothie! A proč nepřidat trochu ořechů navíc? Je také důležité zajistit, aby nebyla příliš plná. Stačí tedy dva právníci na den.

13- Speciální keto parmazánové cuketové chipsy

Kdo řekl, že dieta nemůže mít svou dávku křupání? V každém případě si keto nadšenci libují ve všech texturách. Podlehněte tedy pokušení parmazánových cuketových chipsů, které jsou lahodnou svačinkou pro gurmány. Kromě toho, že je to zdravá svačina, má nízký obsah sacharidů. Další výhodou je, že se snadno vyrábějí díky nízkému množství přísad a snadné přípravě. Bonus: je to vegetariánské jídlo, které dodává zdravý nádech. Na jednu porci připadá 101 kalorií, 3,79 gramu bílkovin, 8,77 gramu tuku a pouze 2,16 gramu sacharidů. Perfektní kombinace pro ty, kteří již keto přijali!

14- Tyčinky mozzarelly zabalené v prosciuttu

To druhé nebude nejmenší, protože je vynikající! Mozzarellové tyčinky zabalené v prosciuttu jsou opravdovým potěšením pro vytříbené jazýčky. A z dobrého důvodu má tato božská svačina velmi nízký obsah sacharidů, což z ní dělá perfektní svačinu pro úspěšné dodržování keto diety. Potěší vás, že na 2 tyčinky tohoto zázraku je 15 gramů bílkovin, 1 gram sacharidů a 72 gramů lipidů. To vše za 132 kalorií. Srdečné potěšení, které ale nezatíží vaši postavu.

Hit enter to search or ESC to close.