3 potraviny, které před konzumací neomýt

3 potraviny, které před konzumací neomýt

Mnozí si stále myslí, že voda pomáhá zbavit se škodlivých bakterií a nečistot. Přesto odborníci odhalují, že díky moderním studiím je třeba se opakovanému mytí vyhnout. Některé výrobky nejen že není nutné prát, ale co je horší, může to být zdraví škodlivé. A z dobrého důvodu hrozí, že bakterie v nich obsažené zůstanou na površích vaší kuchyně. Zjistěte, co nemusíte čistit.

Maso

Červené maso, drůbež a kuře

Podle zprávy Centra pro kontrolu a prevenci nemocí může mytí syrového masa, kuřecího, krůtího nebo vajec rozšířit choroboplodné zárodky na dřez, pracovní desku a další kuchyňské povrchy. Proteinové produkty se čistí již při průmyslovém zpracování a opakovaný postup jen zvyšuje riziko množení nebezpečných bakterií (nejznámější je salmonela). Tyto mikroorganismy během tepelného zpracování umírají. Odborníci doporučují umýt maso dvakrát: během a po vaření masa na pánvi, kde bude potřeba vyměnit vodu. Existuje ještě jeden důvod, proč se maso musí vařit dvakrát.

– Krávy dostávají velké množství růstových stimulantů, hormonálních léků a vakcín. „To vše vstřebáváme konzumací masa z farmových chovů,“ vysvětluje nutriční specialistka-gastroenteroložka Galina Bartashevich. Chcete-li odstranit tuto chemickou zátěž, zbytečné stimulanty a hormonální hladiny, budete se muset po vaření umýt.

Jen nemusíte vařit hodiny. Maso tak zachováte nutriční vlastnosti a zbavíte se všech chemikálií.

Houby

Houby

Pokud jsou zakoupeny v obchodě, není třeba je oplachovat, protože to pouze kazí chuť jídla. Houby totiž velmi dobře sají vodu. Odborníci doporučují přípravek jen lehce opláchnout a ihned osušit papírovou utěrkou.

Pokud chcete chránit sebe a své blízké před škodlivými bakteriemi, můžete se řídit dvěma jednoduchými pravidly. Než se dotknete jídla, myjte si ruce teplou mýdlovou vodou po dobu 20 sekund. Kuchyňský dřez je živnou půdou pro bakterie. Na toto místo a v jeho blízkosti byste neměli dávat  zelenou zeleninu , zeleninu, ovoce a žádné další produkty bez obalu.

Hlávkový salát

Listová zelenina

Mytí rukoly,  salátu , petrželky a další zelené zeleniny zvyšuje riziko zachycení bakterií, které žijí na vašich příborech, dřezu nebo prkénku.

Odborníci vysvětlují, že všechny produkty jsou již před příchodem do obchodu ošetřeny vodou (směs vody a dezinfekčního prostředku na potraviny, jako je peroxid vodíku nebo chlór). To stačí k vyčištění produktu od nežádoucích nečistot. Opakované mytí domu je přímou cestou k množení škodlivých bakterií.

Hit enter to search or ESC to close.