3 tipy, jak poznat kvalitní sýr

3 tipy, jak poznat kvalitní sýr

Jedním z nejoceňovanějších prvků ve vaření a v životě vůbec je bezesporu sýr. Toto jídlo získané z mléčných výrobků se neváhá pozvat na všechny stoly, ať už jsou okolnosti jakékoli. Navzdory všemu zůstávají jisté pochybnosti, pokud jde o výběr kvalitního sýra. Jak tedy poznáte dobrý sýr? Odpověď v tomto článku.

Pozor milovníci sýrů, kteří neváhají konzumovat velké množství! Aby splnil všechna vaše očekávání, uvádíme několik indicií, které vám pomohou rozpoznat dobrý sýr.

Jak poznáte kvalitní sýr?

Není žádným tajemstvím, že Francie je známá svou gastronomií i rozmanitostí svých sýrů. Navzájem se však výrazně liší. Každý sýr, který je k dispozici v různých texturách, je rozpoznatelný podle své velmi zvláštní chuti. Ta  se liší v závislosti na typu použitého mléka a době zrání .

Navzdory všemu se stane, že se ocitnete před stánkem se sýrem a při výběru se ztratíte. Strach, který je oprávněný, protože se bojíte zklamání z chuťového hlediska.

Sýrová deska. zdroj: spm

Výběr sýra není snadný úkol, zvláště pokud nejste zvyklí objevovat nové textury a chutě. Pro správnou volbu a jistotu výběru kvalitního sýra je dobré se spolehnout na následující kritéria.

Věnujte pozornost tomu, jak je sýr vyroben

Každý sýr se vyrábí jiným způsobem a právě tato jedinečnost dává tomuto produktu v konečném důsledku veškerou chuť a kvalitu. Doporučuje se proto rozhodnout se pro řemeslné sýry. Ty jsou obecně  nejchutnější, protože se připravují ze syrového mléka a vyrábí je řemeslní sýraři . Bezpochyby záruka kvality a pravosti. To není případ mléčných sýrů, jejichž výroba je obecně automatizovaná. Výrobní metoda, která ovlivňuje chuť sýra, který nakonec vybledne a ztratí chuť. Pokud neustále hledáte příchutě, nedoporučuje se volit průmyslový sýr. Vyrobeno z pasterizovaného mléka, které obsahuje několik přísad, které snižují jeho jedinečnou chuť. Výrobek, který je nakonec nevýrazný a plochý, což vám při ochutnávání neudělá žádnou radost.

Vyberte si sezónní sýry

Každá sezóna má svůj vlastní sýr(y). Je to tedy detail, který je třeba vzít v úvahu před nákupem.  Obecně platí, že sezónní sýry jsou nejchutnější a nejchutnější, protože jsou čerstvější . Na jaro neváhejte upřednostnit kozí sýry, protože právě v tomto období je jejich mléko nejvoňavější a právě to jim dodává tu zvláštní chuť.

Kromě toho v letním období zvažte konzumaci sýrů s rozkvetlou kůrou, jako je Saint-Nectaire nebo Camembert. Právě v této sezóně získávají nejvíce chuti. Na podzim volte raději modré a měkké sýry, jako je Roquefort nebo Brie. Na závěr zvolte měkký sýr. Ten je známý svou jemnou, sladkou a uklidňující chutí.

Kozí sýr. zdroj: spm

Informujte se o původu sýrů

Kvalita sýra závisí také na jeho původu. Když se o něm seznámíte, můžete získat přehled o různých fázích jeho výroby a udělat si představu o jeho chuti. Některé sýry nesou název města, kde byly vyrobeny, například Coulommiers, Maroilles nebo Saint-Marcellin.

To je důvod, proč mají CHOP, jinými slovy, chráněné označení původu. Tato  značka kvality, která je rozpoznána podle žlutého a červeného loga, potvrzuje, že všechny tyto sýry prošly přísným výrobním procesem splňujícím specifické podmínky, jejichž cílem je zaručit jejich původ i chuť.

Nyní budete vědět, na co se při výběru sýra zaměřit. Pokud určité pochybnosti přetrvávají, můžete vždy požádat o radu sýraře, kteří vám jistě navrhnou ochutnávku daného produktu.

Hit enter to search or ESC to close.