3 tipy, jak zabránit přichycení rýže

3 tipy, jak zabránit přichycení rýže

Rýže, přirozeně bohatá na vlákninu a vitamíny, zejména skupinu B, a také minerály, je obilovina s mnoha přednostmi, která se perfektně hodí k několika rozmanitým pokrmům. Chcete-li však získat dobrou texturu a jedinečnou chuť, existují 3 jednoduché a praktické tipy.

Rýže je jednou z nejvíce konzumovaných obilovin na světě. Tato drobná semínka různých tvarů nacházejí své místo v našich slaných i sladkých pokrmech. Po uvaření je však často pozorován častý problém: rýže je buď převařená nebo nedovařená, nebo příliš lepivá či dokonce nevýrazná.

  • Vinný ocet

Některé jednoduché triky dokážou udělat z obyčejného jídla skutečně vynikající. To je případ například vaření rýže, která může být dokonale úspěšná pouze s jednou přísadou na vaření. Jednoduchý a dostupný vám pomůže získat obzvláště chutný rýžový pokrm.

Sklenice octa na talíři bílé rýže

Jakmile se rýže začne vařit, není neobvyklé, že se semínka přilepí na pánev. Kromě toho, že zanechá nepříjemnou spálenou chuť, může totálně zničit vaše rizoto nebo pokrm z masa či ryb. K nápravě je možné přidat pouze jednu přísadu: vinný ocet.  Jakmile se rýžová voda začne vařit, nalijte lžičku tohoto produktu.  Sceďte rýži a poté pokrm podle plánu dochuťte, rýže tak bude nejen zářivě bílá, ale zachová si svou měkkost. Ke stejným výsledkům je možné použít rýžový ocet, který je méně kyselý. Stačí napočítat 3 objemy rýže na jeden objem rýžového octa a je to! Další tip navíc: octovou rýži přikryjte vlhkou utěrkou alespoň na dvě hodiny, abyste si mohli připravit domácí sushi. Nenechávejte sušit na vzduchu nebo v lednici.

Jak jste pochopili, rýže má často tendenci se při vaření lepit kvůli škrobu. Kromě triku s vinným octem existují různé způsoby, jak získat dokonale uvařenou rýži.

  • Citron

Citronová šťáva

Před začátkem je nezbytné opláchnout čistou vodou, aby se odstranila část škrobu. Tím se sníží šance, že se rýže při vaření přichytí. Poté naplňte kastrol vodou a přidejte rýži. Jakmile se  vařící voda  dostane do varu, přidejte do pánve lžičku citronové šťávy a jemně promíchejte.  Citron zabrání přichycení rýže a zároveň jí dodá sladkou citrusovou příchuť.  Před podáváním je zcela možné do rýže opět přidat trochu citronu.

  • Dušená rýže

Vaření v páře

Chcete-li získat rýži, která se nelepí, je nezbytné dodržovat určité základní kroky. Rýži nejprve nasypte do hrnce s vroucí osolenou vodou a míchejte, dokud se voda znovu nezačne vařit. Na mírném ohni nechte rýži zvolna vařit, zpola přikryté.  Nasypte al dente rýži do  kovového cedníku, opláchněte a poté sceďte. Poté přidejte sůl, olej nebo jiná dochucovadla podle vašich preferencí.  Umístěte cedník na pánev naplněnou vodou a jemně prohřejte rýži a přikryjte.  Občas promíchejte. Vaše rýže bude ochucená a nebude se lepit.

Nyní jste se dozvěděli o hlavních technikách vaření rýže. Pokud vaše rýže po uvaření nechtěně zapáchá spáleninou, je možné tento nepříjemný zápach odstranit propláchnutím a následným vrácením do hrnce s chlebovou vodou a solí. Po pěti minutách budete mít vynahrazenou nepříjemnou spálenou chuť vaší rýže.

Hit enter to search or ESC to close.