3 tipy na mytí květáku

3 tipy na mytí květáku

Zapékaný květák, treska s květákem, květákové lívanečky… jídla, ze kterých se vám bezesporu už teď sbíhají sliny a které chcete udělat bez dalšího zdržování! Pokud však máte ve zvyku pouštět květák před vařením pod vodu, možná to děláte špatně. Zjistěte, jak tuto zeleninu umýt, abyste odstranili červy a nečistoty, které by se tam mohly skrývat.

Zjistěte, jak květák správně umýt, abyste jej zbavili případných nečistot.

Proč byste měli omývat květák?

Květák je jedna z nejjednodušších druhů zeleniny, se kterou se dají připravovat různé recepty: dort z květáku a šunky, polévka z květáku a brambor, gratinovaný květák a brokolice à la mimolette… Většinou však tato zelenina obsahuje červy, hmyz a jiné nečistoty . Z tohoto důvodu se doporučuje pečlivě umýt.

Umyjte květák

Důkladné umytí květáku nevyžaduje žádné zvláštní úsilí. Jednoduše postupujte podle těchto několika kroků, abyste jej efektivně vyčistili, abyste jej zbavili všech červů a dalších nečistot, které by se tam mohly skrývat.

Jak připravit květák před mytím?

Květák nakrájejte na malé kousky: Pro snadné a účinné čištění květák jednoduše rozdělte na jednotlivé růžičky. K tomu květák nakrájejte ostrým nožem a prkénkem na čtvrtky, odstraňte jádřince a zbytek rozdělte na růžičky.

Květák nakrájejte na kousky

3 tipy na mytí květáku

  • bílý ocet 

  1. Do misky naplněné vodou přidejte trochu bílého octa (v poměru jedna sklenice octa na tři sklenice vody).
  2. Poté růžičky ponořte do octové vody a nechte několik minut působit, dokud neuvidíte zbytky plavat na hladině vody.
  3. Nakonec dejte kousky květáku do cedníku a spusťte je pod vodu, abyste odstranili poslední hmyz.
Růžičky květáku očistíme v octové vodě

Stejně jako bílý ocet existují i ​​jiné metody, kterými lze květák a jakoukoli jinou zeleninu patřící do čeledi brukvovitých účinně omýt.

  • Citronová šťáva

Do octové vody můžete přidat citronovou šťávu, abyste zvýšili její kyselost, což způsobí zabíjení bakterií a zároveň eliminuje případné zbytky pesticidů . Citronová šťáva představuje díky svým antibakteriálním a antiseptickým vlastnostem přírodní dezinfekční prostředek, jehož účinnost již není třeba prokazovat.

  • Prášek do pečiva

  1. Připravte si roztok vody, tří lžic jedlé sody a ½ šálku kuchyňské soli.
  2. Do směsi namočte růžičky květáku.
  3. Nechte 15 až 20 minut uležet.
  4. Růžičky květáku vložte do cedníku a opláchněte je pod vodou.

Čištění zeleniny je nezbytné pro odstranění všech mikroorganismů, které může obsahovat . Nyní už víte, co musíte udělat, abyste květák řádně omyli a zbavili ho červů, nečistot a dalších zbytků pesticidů.

Hit enter to search or ESC to close.