3 tipy na zkřehnutí kuřete

3 tipy na zkřehnutí kuřete

Vaření kuřete může být snadné, pokud se vyvarujete určitých chyb a osvojíte si tipy, jak mít chutné jídlo. Na rozdíl od kuřecích paliček a stehen, které zůstávají po uvaření mírně vlhké, mají prsa tendenci tvrdnout. Naštěstí lze tyto spolehlivé tipy použít ke zkřehnutí vašeho kuřete. Říkáme vám všechno.

Tento jednoduchý tip změní všechna vaše oblíbená čínská jídla, jako jsou nudle, kešu kuře nebo jakékoli jiné kuřecí jídlo. Jedná se o metodu zvanou „Velveting Chicken“, která používá jedinou přísadu, aby byla kuřecí prsa neuvěřitelně křehká a šťavnatá. (Tento tip je také možné aplikovat na horní stehno kuřete)

Jak získat křehké kuře při vaření?

Tato metoda je jednoduchá na implementaci. Pomůže vám zlepšit texturu kuřete a bude křehčí. Tento trik však nepřidá kuře žádnou chuť. Chuť se pak bude odvíjet od výběru a kvality surovin i vaší šikovnosti v kuchyni.

Prášek do pečiva

Prášek do pečiva

Chcete-li získat rozplývající se kousek kuřete, vyndejte jedlou sodu z kuchyňské skříňky. Tato přísada s mnoha vlastnostmi je ideální pro zjemnění kuřecího masa. (toto je jedno z tajemství asijských restaurací)

Pokud chcete například připravit 250 g kuřete, smíchejte maso v nádobě se  3 nebo 4 lžičkami jedlé sody .  Povrch masa potřete práškem a poté nechte asi dvacet minut nebo déle marinovat v lednici. Opláchněte čistou vodou, abyste odstranili zbytky produktu a osušte papírovou utěrkou. Jediné, co musíte udělat, je uvařit jídlo podle plánu. Jedlá soda neutralizuje kyselinu a zvyšuje pH na povrchu masa. Díky tomuto procesu bude dužina křehčí a vlhká.

Použijte paličku

Palička na zkřehnutí kuřete

Aby bylo kuře měkké, můžete před vložením do trouby provést několik jednoduchých a snadných kroků. Jedním z nejčastějších je masírování masa tak, že si nejprve namočíte ruce do olivového oleje. Pro dosažení uspokojivého výsledku je možné dokončit své gesto pomocí paličky. Tento dřevěný nebo kovový kuchyňský nástroj, podobný kladivu, vám pomůže rozdrtit maso rovnoměrně po celé ploše.  Tato technika se používá hlavně na kuřecí plátky. Pomáhá uvolnit vlákna kuřete a urychlit dobu vaření. 

Udělejte si marinádu

Kuřecí marináda

Nejběžnější je metoda marinády. Princip je jednoduchý.  Maso jednoduše namočte do tekutého přípravku a nechte marinovat jednu až několik hodin v závislosti na požadovaném účelu.  Kromě přidání chuti do vašeho kuřecího receptu tato technika pomáhá zjemnit maso. Pro zvýraznění chuti vašich pokrmů lze použít několik přísad, jako je limetka, sójová omáčka nebo zázvor. Jogurt je nezbytnou složkou pro změkčení kuřete a jeho méně vysušené.

Jak jste pochopili, pro zjemnění kuřete lze použít mnoho technik. Výběr kuřete je také rozhodující, protože čím je maso čerstvější, tím je méně tuhé. Kromě toho se vyhněte dlouhému vaření, které rozhodně způsobí ztuhnutí vláken masa.

Hit enter to search or ESC to close.