3 tipy pro přípravu hranolků v mikrovlnné troubě

3 tipy pro přípravu hranolků v mikrovlnné troubě

Brambory jsou jednou z nejvíce konzumovaných druhů zeleniny na světě. Snadno se vaří, poslední lze připravit různými způsoby. Pokud ale existuje jeden bramborový přípravek, který potěší všechny mlsné jazýčky, jsou to samozřejmě hranolky. Navzdory všemu mají hranolky tendenci absorbovat během vaření hodně oleje. Abyste předešli takovým nepříjemnostem, je možné připravit zdravější hranolky pomocí mikrovlnné trouby.

Zde je však návod, jak získat chutnější hranolky bez použití fritézy.

Jak udělat hranolky v mikrovlnné troubě?

Hranolky. zdroj: spm

Existují různé způsoby, jak  vařit hranolky . Pokud chcete, aby byly lehčí, můžete se rozhodnout pro vaření v troubě, nebo se můžete obrátit na tradiční způsob vaření, konkrétně na fritézu. Poté můžete přidat množství oleje, které považujete za nutné, aby byly uvnitř měkké a zvenku křupavé .  Ale  pomocí mikrovlnné trouby je můžete vařit rychleji, aniž by obsahovaly hodně tuku . Vaše hranolky tak budou zdravější a chutnější.

  • Použijte koření, aby vaše hranolky získaly více chuti

Mikrovlnná trouba. zdroj: spm

Obecně se hranolky podávají jako příloha k pokrmu a ocení je dospělí i děti. Můžete si je připravit doma místo toho, abyste je kupovali v supermarketu. Ve skutečnosti bývají domácí hranolky chutnější než ty mražené. Někdo je má rád tlustý  a jiný tenčí. Pokud chcete  udělat  chutné a dokonale uvařené hranolky  , můžete se řídit tímto tipem pomocí mikrovlnné trouby. K tomu budete potřebovat velkou bramboru, lžíci olivového oleje a půl lžičky soli.  Aby byly chutnější, stačí přidat nějaké koření, konkrétně papriku , rozmarýn nebo tymián.

  1. Nejprve nakrájejte brambory na velmi tenké tyčinky stejné tloušťky, aby bylo vaření jednotné.
  2. Smíchejte je v misce, přidejte lžíci olivového oleje, sůl a koření dle vašeho výběru. Poté hranolky položte na misku vyloženou pečicím papírem, vhodnou do mikrovlnné trouby.
  3. Hranolky rovnoměrně rozložte, aby byly dobře rozmístěné a nehromadily se na sobě. 
  4. Nechte je vařit 15 až 20 minut na maximální výkon.
  5. Poté hranolky po 5 minutách otočte.
  6. Pokud na konci vaření nejsou úplně uvařené, vložte je zpět do mikrovlnné trouby na několik minut.
  7. Všimněte si, že výsledkem je odklon od tradičních fritovacích hranolků, výsledek je méně křupavý, ale chutný, zdravý a lehký.
Křupavé hranolky. zdroj: spm

Chcete si udělat  dobré domácí hranolky  ? Zde je návod, jak to udělat, podle těchto jednoduchých tipů.

  • Vyberte si ty správné brambory pro výrobu hranolků

K výrobě chutných domácích hranolků nemusíte použít jen tak ledajaké brambory.  Aby byly křehké uvnitř a křupavé zvenku,  budete potřebovat moučné brambory, které při vaření neabsorbují všechen olej, jako Bintje, Manon nebo Agria.

  • K vaření hranolků použijte rostlinný olej

Nejlepší hranolky jsou vařené v hovězím tuku, stejně jako u belgických hranolků. Tento typ tuku se však  nedoporučuje kvůli vysokému obsahu nasycených mastných kyselin . Místo toho si vyberte rostlinný olej, jako je arašídový olej, který docela dobře podporuje vaření při vysokých teplotách.

Nyní znáte trik, jak udělat dobré domácí hranolky. Pro své zdraví však snězte alespoň pět druhů ovoce a zeleniny denně.

Hit enter to search or ESC to close.