3 účinné tipy, jak zabránit hnědnutí banánů a uchovat je až 15 dní

3 účinné tipy, jak zabránit hnědnutí banánů a uchovat je až 15 dní

Banány jsou jedním z ovoce, které nejvíce ocení mladí i staří. Stejně jako jablka, hrušky nebo broskve ale i banány časem zhnědnou. Objevte 3 tipy, jak udržet banány čerstvé a zabránit jejich zhnědnutí.

Jíst 5 druhů ovoce a zeleniny denně je doporučení zdravotnických úřadů. A z dobrého důvodu jsou ovoce a zelenina plné živin prospěšných pro zdraví. Patří mezi ně vláknina, vitamíny, minerály a antioxidanty, které chrání tělo před volnými radikály. Banány jsou plody bohaté na draslík, mangan a hořčík. Zjistěte, jak tyto plody skladovat, aby nezhnědly.

Proč banány hnědnou?

Banány nakonec dozrají a zhnědnou

Banán je ovoce složené z celulózy, sacharidů, enzymů, lipidů a polyfenolů. Když dojde k poškození nebo poškození membrány banánových buněk, enzymy a polyfenoly se dostanou do vzájemného kontaktu a do kontaktu s kyslíkem ve vzduchu. Zhoršení může nastat po poškrábání slupky banánu, šokem nebo výrazným ochlazením (pod 12,5°C).

Banány jsou plné výživných vlastností

A z dobrého důvodu lipidy membrán rostlinných buněk přizpůsobují své množství nenasycených mastných kyselin podle skladovací teploty. Příliš nízká teplota činí membránu méně vodotěsnou. Ovoce pak utrpí zranění prochladnutím. Ve skutečnosti, když se enzymy polyfenoloxidázy dostanou do kontaktu s kyslíkem, dochází k jevu oxidace fenolů na chinon. Dochází tak k polymeraci melaninu a banán je stále černější.

Jak správně skladovat banány?

Chcete-li banány po nákupu správně uchovat, nejprve je vyjměte z plastového nebo papírového sáčku. Banány nemají rády chlad ani nadměrné teplo a měly by být skladovány nejlépe při teplotě mezi 12 a 22°C.

Čerstvé banány

Pokud jsou vaše banány příliš mladé a chcete urychlit jejich zrání, zabalte je do listu novin. Pokud jsou vaše plody naopak velmi zralé, umístěte je do lednice, abyste zpomalili jejich zrání.

Banánové smoothie

Pokud si chcete připravit banánový kompot, sorbet nebo banánovou zmrzlinu, vězte, že své nakrájené banány můžete zamrazit pro pozdější použití.

Jaké jsou tipy, jak zabránit jejich zhnědnutí a zachovat jejich čerstvost?

Abyste zabránili zčernání slupky vašich banánů, zde jsou naše tipy:

Tip 1:  Nikdy nenechávejte banány v blízkosti jiného zralého ovoce, jako jsou jablka nebo hrušky. Když tyto plody dozrávají, uvolňují ethylen, plyn, který urychluje zrání.

Banány a jablka jsou ovoce, které rychle dozrává

Tip 2:  Banány zavěste na háček na zeď, aby se dostaly do kontaktu pouze se vzduchem a nezhnědly. Všimněte si také, že banány můžete zabalit do látky nebo plastového sáčku a umístit je do oblasti chladničky, která není příliš studená.

Tip 3:  Zabalte stonky nebo stonky vašich banánů do plastové fólie nebo hliníkové fólie, abyste zabránili pronikání kyslíku a urychlili hnědnutí ovoce.

Tip, jak udržet banány žluté

Kromě toho nezapomeňte, že i když jsou banány zralé, jsou stále jedlé a  lze je začlenit do vašich gurmánských dezertů , smoothies a ovocných salátů.

Hit enter to search or ESC to close.