Když vidíme všechny tyto boule visící sem a tam z našeho těla, uvědomujeme si, jak nezdravý je náš životní styl a stravovací návyky. Stres, nedostatečný spánek, znečištění, konzumace tučných, zpracovaných potravin, které jsou příliš bohaté na cukr, to vše jsou faktory, které podporují hromadění tuku v těle a mění jeho vzhled. Chcete-li se zbavit tohoto tuku, zejména na vnitřní straně stehen, nabízíme několik neuvěřitelných tipů, které vám pomohou rychle a efektivně zhubnout.

Věčný nepřítel žen, tuk, který se hromadí v dolní části těla a způsobuje pomerančovou kůži, je obecně tvrdohlavý a těžko odstranitelný. Ale i přes to budete potřebovat jen pár cílených cviků a dodržovat některé dietní rady, abyste to překonali. Zde jsou !

4 cílené cviky na zjemnění a vytvarování vnitřní strany stehen

1 – Dřepy

Tento cvik je velmi prospěšný a účinný pro posílení stehen a hýžďových svalů. Chcete-li to provést, vstaňte, roztáhněte nohy na šířku boků a přitom mějte chodidla celou plochou na zemi. Natáhněte ruce před sebe, držte je ve stejné linii jako vaše ramena, pak se při nádechu pomalu snižujte směrem k podlaze, dokud s ní nebudou stehna rovnoběžná. Ujistěte se, že máte mírně prohnutá záda a paty pevně ukotvené k zemi. S výdechem a uvolněním paží se vraťte. Proveďte 3 až 4 série po 8 až 12 cvičeních.

2 – Žába

Na podložce do tělocvičny si lehněte na záda, poté zvedněte nohy tak, aby svíraly s trupem úhel 90°. Držte paty u sebe, pokrčte kolena a rozevřete je směrem ven, snižte je a znovu se zvedněte. Udělejte 3 sady po dvou cvičeních, mezi dvěma cvičeními si dejte 30sekundovou pauzu.

3 – Cvičení se švýcarským míčem

Chcete-li provést toto cvičení, zaujměte pozici čelem k lavici nebo židli se zády. Pravou rukou pevně držte opěradlo a ustupte o vzdálenost rovnající se délce vaší paže. Rozkročte nohy na šířku boků, prsty směřujte dopředu a poté si mezi stehna umístěte malý Swiss Ball. Zvedněte paty, poté pevně sevřete Swiss Ball mezi svými stehny, pokrčte kolena a jděte o několik centimetrů dolů, než se vrátíte nahoru. Pro dosažení lepších výsledků je důležité dobře stahovat svaly. Proveďte 3 sady po 12 cvičeních.

4 – Výpady

Ve stoji s rukama podél těla a nohama na šířku boků posuňte pravou nohu dopředu (přibližně 90 centimetrů), záda přitom držte rovná. Ohněte pravé koleno a snižte se, dokud nebude vaše stehno rovnoběžné s podlahou, pak se vraťte nahoru. Důležité je držet vzpřímený trup a nepředklánět se. Proveďte 3 sady 10 až 15 cviků na každou stranu a cvičení opakujte 2 až 3krát týdně.

Tipy, jak zlepšit své stravovací návyky:

1 – Snižte svůj kalorický příjem

Aby vaše tělo mohlo čerpat z tukových zásob, musíte snížit spotřebu kalorií. Takže když vaše tělo potřebuje energii, začne spalovat váš uložený tuk, aby si ji vyrobilo. Je proto vhodné postupně snižovat denní příjem kalorií až na 1 000 kalorií.

2 – Dejte si svačinu

Abyste se během jídla nepřejídali a nespotřebovali ještě více kalorií, dbejte na to, abyste zůstali sytí co nejdéle. Nezapomeňte si tedy jídlo rozdělit a mezi jídly si dejte malé zdravé svačiny: čerstvé ovoce, sušené ovoce, zejména syrové mandle.

3 – Dobře hydratujte

Nejen, že vám pití vody pomůže zůstat hydratovaní a podpoří vylučování toxinů, ale také vám pomůže cítit se sytí, rychleji během jídla. Jednoduše vypijte velkou sklenici vody 30 minut před jídlem a nahraďte limonády, vína a jiné slazené nápoje vodou nebo čerstvou ovocnou šťávou.