4 přírodní tipy, jak provonět váš domov

4 přírodní tipy, jak provonět váš domov

Nepříjemné pachy doma? Nejsi sám ! Než se obrátíte na spreje dostupné v supermarketech, objevte naše přirozené metody pro osvěžení vašeho interiéru.

Některé potraviny mohou být zvláště účinné při řešení opakujících se problémů se zápachem v domácnosti. Objevte tyto tipy, které mohou  do vašeho interiéru přinést nádech svěžesti . Vysvětlíme si, jak postupovat.

Jak provonět dům přírodními tipy?

Provoněný domov je vždy příjemný. Chemické osvěžovače vzduchu však nejsou vždy tím nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout. Existuje pak přirozená alternativa, díky které toho lze snadno dosáhnout.

  • Jablko v troubě

Plátky jablek v elektrické troubě

Pro osvěžení vzduchu ve vaší domácnosti je možné použít jednoduché jablko. Jednoduše ji nakrájejte na plátky a vložte do zapékací mísy nebo na plech vyložený pečicím papírem. Poté nechte ovoce uvnitř trouby při teplotě nepřesahující 180°. Po 15 minutách vaření otevřete dvířka trouby a nechte působit vůni!  Tento tip vám pomůže neutralizovat špatné vaření, pachy česneku nebo cibule uvnitř  trouby a kuchyně a zároveň rozšíří příjemnou vůni po celém domě.  K ovoci je možné přidat trochu skořice pro získání lahodné vůně, která do vašeho interiéru vnese sváteční nádech.

  • Káva

Lžíce mleté ​​kávy

Pokud patříte k lidem, kteří se rádi probouzejí do vůně čerstvé kávy, zpříjemníte si bydlení snáze.  Mletá, vařená nebo pečená zrna – káva svou uklidňující vůní jistě posílí vaši morálku.  Jednoduše vložte kávovou sedlinu do malých nádob nebo misek uvnitř kuchyně nebo jiných strategických koutů domu. Je také možné naředit kávu ve vodě a vylít ji do umyvadla,  potrubí nebo toalety  , abyste odstranili nepříjemný zápach z vašeho domova.

  • Pot pourri

Potpourri je nejen užitečné pro zdobení vašeho domova, ale může také vydávat zvláštní vůni ve vaší koupelně, obývacím pokoji nebo ložnici. Je vhodné vyhýbat se syntetickým směsím, které obsahují konzervační látky a místo toho zvolit směs chutí. Je možné připravit potpourri podle vůní dle vlastního výběru. K tomu  byste měli používat  sušené ovoce, sušené citrusové plody, aromatické bylinky, koření nebo éterické oleje.  Nejprve položte prvky vašeho potpourri nakrájeného na kolečka nebo velmi tenké plátky. Pečeme je v předehřáté troubě při nízké teplotě. Poté je odstraňte, jakmile květy uschnou. Poté nakapejte pár kapek svého esenciálního oleje a je to!

  • Levandule + koření + pomerančová kůra

Pomerančové kůry v hrnci

A konečně  můžete udělat  další tip předků,  abyste ve svém domově zanechali příjemnou vůni. Budete potřebovat hrnec s vodou, lžíci levandule , jablečné slupky, citronovou nebo pomerančovou kůru, tyčinku skořice, pár hřebíčků. Necháme dusit, dokud se vůně směsi nerozšíří do všech místností domu. Po vychladnutí směs přefiltrujte a uložte ve spreji do lednice. Můžete jej použít podle potřeby v kuchyni nebo na jakémkoli jiném místě ve vaší domácnosti.

Hit enter to search or ESC to close.