4 tipy, jak se každý den dobře stravovat

4 tipy, jak se každý den dobře stravovat

Dobré stravovací návyky jsou nezbytné pro každodenní udržení zdraví. Je to také způsob, jak se o sebe postarat. Mezi konzumací vlákniny, syrové stravy a kvalitních tuků se budete muset rozhodnout. Kromě toho je důležité jíst ohleduplně a zapomenout na omezující diety. Více se dozvíte v tomto článku!

Zvolte více vlákniny

Dobré stravování

Konzumace většího množství vlákniny denně je jedním ze zdravých stravovacích návyků. Je dokázáno, že dnes lidé konzumují málo vlákniny, ekvivalent 20 g/den. Doporučuje se však jíst mezi 25 až 30 g/den. Ve skutečnosti vláknina a mnoho dalších kvalitních potravin nabízených  optigura  přispívá k lepšímu fungování těla.

Vláknina má jistě tendenci regulovat lidský střevní průchod. Je však třeba uznat, že hrají důležitou roli v posilování imunitního systému, ale také v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Vláknina dokonce pomáhá při hubnutí.

Konzumujte syrové a minimálně zpracované potraviny

Pro udržení dobrého zdraví na denní bázi musíte snížit spotřebu průmyslových produktů. Navíc si můžete jídlo uvařit doma. Je pozorováno, že lidský druh konzumuje stále více potravin, které jsou bohaté na tuky, energii, cukry a sůl, ale chudé na minerály a vitamíny. Ty druhé, což jsou mikroživiny, jsou však pro tělo důležité.

Rovněž je třeba si uvědomit, že zpracované potraviny se skládají z přísad, které mají dopad na lidské zdraví. Ve skutečnosti upřednostňujte potraviny, které jsou minimálně nebo nezpracované. Zároveň si můžete vychutnat vaření svého jídla, když se rozhodnete pro produkty, které jasně prezentují seznam ingrediencí, které mají být použity k přípravě.

Rozhodněte se pro kvalitní tuky

Tuky

Tuky jsou z hlediska potravy stále méně oblíbené. Lipidy jsou však pro zdraví stále nezbytné. Přispívají ke správnému fungování organismu. Tuky dodávají člověku značnou dávku energie. Jsou nezbytné pro některé biologické mechanismy, jmenovitě:

  • Složení buněčných membrán;
  • Hormonální syntéza;
  • Transport vitamínů atd.

Nutno však podotknout, že ne všechny tuky jsou stejné. Z hlediska kvality je vhodné volit „nenasycené“ tuky. Posledně jmenované jsou zvláště přítomny v olejnatých semenech a olejích, ale také v některých tučných rybách, jako jsou sardinky, losos nebo sleď.

Nasycené tuky lze rozpoznat snadněji. Mají tendenci tuhnout při pokojové teplotě. To je případ sádla, másla, smetany atd. I když tyto tuky můžete konzumovat, měli byste se vyvarovat jejich přehánění. Nadbytek může vést k rozvoji kardiovaskulárních onemocnění.

Jezte více rostlinných bílkovin

Rostlinné bílkoviny

Existuje mnoho zdrojů bílkovin, včetně živočišných, které se skládají z ryb, masa, vajec a mléčných výrobků. Rostlinné bílkoviny ze své strany zahrnují obiloviny, luštěniny, olejnatá semena atd.

Je vhodné konzumovat více rostlinných bílkovin. Snadno tak přispějete k obměně a zpestření vašeho jídelníčku. Pro informaci, rostliny jsou bohaté na minerály, vlákninu, stopové prvky a vitamíny.

Hit enter to search or ESC to close.