4 tipy, jak se zbavit zápachu z smažení ryb

4 tipy, jak se zbavit zápachu z smažení ryb

Vůně smažené ryby zůstává perzistentní a může provonět váš interiér. Bez ohledu na to, jak moc vyvětráte kuchyni, nepříjemný zápach z vaření přetrvává. Nepanikařte ! Stačí použít určité tipy, abyste se rozloučili s nepříjemnými pachy. Následujte vůdce.

Vůně při smažení jsou obecně trvalé, i když některé je snesitelnější než jiné. Chcete-li vařit mořské plody nebo ryby, musíte znát malé tipy, které mohou tuto nepříjemnost překonat. Objevte nezastavitelnou metodu, kterou můžete použít při vaření, abyste se vyhnuli zápachu při smažení.

Jak se zbavit rybího zápachu v domě po vaření?

Smažení ryb na pánvi

Pokud jste již své ryby uvařili, existuje několik přirozených tipů, jak  se zbavit pachů v místnosti a v celém  domě  .

1. Bílý ocet 

Aby byla tato přísada účinná a absorbovala nepříjemné pachy při smažení, jednoduše ocet zahřejte nebo vařte v hrnci, aniž byste jej zakrývali po dobu 6 minut. Pára zbaví vaši kuchyni nepříjemného zápachu smažených  ryb.

2. Citron & hřebíček

V kombinaci tyto dvě ingredience fungují jako  deodorant, který vás zbaví nepoddajných pachů , včetně pachů ze smažení. Do kastrůlku dejte trochu vody, přidejte vymačkanou citronovou šťávu a 3 hřebíčky, poté vše vařte bez přikrytí hrnce.

3. Jedlá soda 

Tento bílý prášek, který je velmi užitečný pro odstranění zápachu syrových ryb, pomáhá deodorizovat kuchyňský dřez. Jednoduše ji použijte ve formě pasty smícháním šálku jedlé sody s trochou vody. Poté naneste tuto směs na umyvadlo a třete houbou, abyste odstranili nepříjemný zápach.

4. Čistička vzduchu

Dražší, ale účinné řešení, jak velmi rychle odstranit pachy při smažení v kuchyni i v celém domě. Ve skutečnosti jsou některé modely čističek vzduchu vybaveny HEPA filtrem a filtrem s aktivním uhlím  , který pomáhá čistit okolní vzduch . Aktivní uhlí je přírodní produkt známý pro své vlastnosti proti zápachu. Jednoduše umístěte toto zařízení do vaší kuchyně, abyste bojovali proti pachům, které zůstávají při vaření jídla.

Ale abyste zabránili zápachu ze smažení v domě, existuje nezastavitelný tip, který můžete bez prodlení vyzkoušet.

Jak zabránit zápachu ryb při smažení?

Rybí steak
  • Snítka petrželky 

Vhozený do oleje na smažení pohlcuje nepříjemné pachy. Vůně se tak soustředí na petržel a nešíří se po celém domě. Další výhoda: tato technika pomáhá snížit rozstřikování. Nezastavitelná špička 2 v 1 pro snížení nepříjemného zápachu při smažení. Zápach při smažení výrazně snižují i ​​další přísady, a to:

  • Koriandr

Do varné lázně nasypte lžičku sušeného koriandru, aby absorboval pachy ze smažení.

  • Vanilka

Pokud ponoříte vanilkový lusk do kuchyňského oleje , vůně vanilky pohltí vůni smažení.

Hit enter to search or ESC to close.