4 tipy na čištění mikrovlnné trouby

4 tipy na čištění mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba se používá k ohřívání, rozmrazování nebo vaření pokrmů a rychle se zašpiní a ucpe. Vyžaduje proto speciální čištění. Pro efektivní čištění objevte naše tipy v tomto článku.

Mikrovlnka změnila život v kuchyni, a protože má tendenci se rychle špinit, zjistěte, jak ji vyčistit a odmastit pomocí babiččiných rad.

Trik s houbou

Dát houbičku do mikrovlnky se může zpočátku zdát divné. Tento tip však může být pro váš domácí spotřebič velmi užitečný a výnosný. Aby to však fungovalo, je třeba nejprve provést několik kroků.

Houba v mikrovlnné troubě

Kromě čištění nádobí může být houba také ideálním nástrojem pro čištění stěn mikrovlnné trouby. Nejprve namočte houbu na několik minut do vody a přidejte malé množství prostředku na mytí nádobí. Musíte si také dát čas na to, abyste houbičku dobře vymáčkli, aby se vytvořila pěna, a poté ji vložte do trouby. Poté spusťte zařízení na 30 sekund.  Po uplynutí této doby bude houbička teplejší a měkčí, což usnadní čištění nečistot a nečistot ulpěných na vnitřních stěnách trouby. Všimněte si také, že tato technika vám umožňuje dezinfikovat houbu současně. A z dobrého důvodu, když ho dáte na dvě minuty do mikrovlnky, zbavíte ho nečistot a bakterií, díky teplu mikrovlnky.

Upozornění: Aby nedošlo k žádnému riziku, houba nesmí obsahovat kovový materiál, který by mohl uvnitř mikrovlnné trouby vytvářet jiskry.

Pokud chcete  své mikrovlnné troubě dodat čistý vzhled  , aniž byste museli procházet „drhnoucí“ krabicí, je možné vyzkoušet jiné metody, jako je trik s houbou. Zde je několik osvědčených příkladů.

Mísová metoda

Plátky citronu v misce v mikrovlnné troubě

Naplňte misku nebo nádobu 3 až 4 šálky horké vody a plátky citronu a poté vložte do mikrovlnné trouby.  Počkejte několik minut, dokud se voda nezačne vařit. Poté troubu zastavte bez otevření dvířek. Nechte páru působit 5 minut. Tím změkčíte všechny nečistoty. Stačí tedy otřít vlhkým hadříkem z mikrovlákna. 

Mokrý ručník

Dalším jednoduchým trikem, jak vyčistit troubu zevnitř, je navlhčit bavlněnou utěrku a vložit ji do mikrovlnné trouby po dobu nejvýše dvou minut. Před zapnutím zařízení se však ujistěte, že neobsahuje žádné štítky nebo kovové prvky.  Ještě horký ručník pomůže odstranit kousky jídla přilepené na vnitřních stěnách mikrovlnné trouby.  Než s ním budete manipulovat, nechte ho několik minut vychladnout v troubě. Poté jej použijte k čištění zařízení.

Prášek do pečiva

Rozlité zbytky uvnitř trouby je možné vyčistit bez použití agresivních chemikálií pomocí jediného přírodního prostředku: jedlé sody.  Jednoduše smíchejte tuto přísadu s trochou vody v malé nádobě, abyste získali pastu.  To by pak mělo být aplikováno na stěny trouby a zacíleno na zbytky, které ztvrdly uvnitř mikrovlnné trouby. Nechte pět minut působit, než použijete vlhkou houbu k opláchnutí.

Hit enter to search or ESC to close.