4 tipy na přípravu jablečného koláče

4 tipy na přípravu jablečného koláče

Jablečný koláč je dezert, který si pochutnávají malí i velcí. Tato sladká a pikantní pochoutka se zdá být snadná na přípravu, ale málokdo ví, jak to úspěšně udělat. Pokud vám náplň vyteče, dokonce i po upečení koláče, riskujete, že ztratíte křupavý aspekt vašeho pečiva a zkazíte ho. Objevte tipy, jak svůj jablečný koláč zdokonalit.

Aby byl váš koláč lahodný a křupavý, zvažte smíchání této tajné přísady s plátky jablek. Výsledkem budete mile překvapeni.

Použijte kukuřičný škrob

Náplň vašeho koláče musí být dostatečně želírovaná a nesmí být tekutá, jinak riskujete, že se  spodní kůrka  koláče namočí a změkne. Váš koláč pak ztrácí křupavost. Tajemství ?   Použijte kukuřičný škrob .  Před přidáním jablek do směsi smíchejte s cukrem, aby se netvořily hrudky. Tato přísada vám umožní  zahustit koláčovou náplň  a zabránit jejímu potopení před pečením. Kukuřičný škrob navíc nevyžaduje mnoho času na vaření. K vaření však vyžaduje vysokou teplotu  a neměl by se používat nadměrně,  jinak hrozí, že změní chuť a strukturu koláče.

Plátek jablečného koláče. zdroj: spm

Všimněte si, že mouku můžete  nahradit kukuřičným škrobem,  i když nemá stejnou zahušťovací schopnost. V tomto případě použijte dvě lžíce mouky,  abyste nahradili jednu lžíci kukuřičného škrobu.  Před přidáním jablek smíchejte mouku s cukrem. Všimněte si také, že mouka se doporučuje zejména pro méně šťavnaté ovoce nebo ovoce velmi bohaté na pektin, látku obsaženou v mnoha rostlinách  , která funguje jako přírodní zahušťovadlo.  Velmi bohaté jsou na něj jablka a borůvky.

Kromě přidání kukuřičného škrobu nebo mouky existuje několik tipů, jak se vyhnout tekuté náplni a získat tak křupavý jablečný koláč.

jablečný koláč

Snižte jablečnou šťávu, abyste vytvořili koláč

Aby vaše náplň nebyla příliš tekutá,  nezapomeňte zredukovat šťávu z jablek.  Chcete-li to provést, nakrájejte jablka na plátky, vložte je do mísy a přidejte množství cukru uvedené ve vašem receptu. Cukr se použije  k extrakci přebytečné tekutiny z vašich jablek.  Nechte uležet alespoň 30 minut. Poté pomocí sítka  jablka sceďte, aby se jejich šťáva přefiltrovala.

Použití Tart Apples in Pie

Abyste se vyhnuli tekuté náplni, můžete  zvolit kyselá jablka.  Ve skutečnosti, čím jsou jablka kyselejší,  tím více jsou bohatá na pektin.  Nízké pH kyselých jablek zabraňuje rozkladu pektinu. Plátky jablek si tak zachovají svůj tvar  a příliš nezměknou  a zabrání tomu, aby náplň zvlhla. To znamená, že se můžete rozhodnout pro jablka Gala, Golden Delicious nebo Granny Smith.  Vybírejte také pevná jablka, nikoli zralá. 

Pečený jablečný koláč

Respektujte dobu pečení koláče

I když váš koláč začne hnědnout,  neodstraňujte jej před doporučenou dobou,  aby náplň zhoustla. Aby kůrka příliš nezhnědla, je vhodné  ji v polovině vaření přikrýt pečicím papírem.  Vezměte velký kus a vyřízněte střed,  protože by měla být pokryta pouze kůra.  Když je dort napůl upečený, položte na dort kus pečícího papíru a nechte ho vařit.

To znamená, že přidáním mouky nebo kukuřičného škrobu do jablečné směsi budete moci zahustit náplň vašeho koláče a vyhnout se rozmočené kůrce. Kromě toho, že je váš jablečný tatarák vynikající, bude také křupavý!

Hit enter to search or ESC to close.