5 tipů, jak připravit křehké a křupavé pečené kuře

5 tipů, jak připravit křehké a křupavé pečené kuře

Úspěšně vařit kuře v troubě není vždy snadné. Pokud to uděláte nesprávně, kuře může být tuhé, suché nebo přepečené. Může se i špatně grilovat, pokud je kůže hodně mastná. To znamená, že k přípravě dobrého pečeného kuřete, na kterém se všichni shodnou, potřebujete pouze jednu ingredienci. Objevte tajemství křupavého a vlhkého kuřete.

V kuchyni má každý svá tajemství nebo tipy, jak v určitých pokrmech uspět. To je případ pečeného kuřete. Chcete-li mít kuře křupavé i vlhké, musíte použít tuto běžnou surovinu.

Jaké je tajemství křupavého a vlhkého kuřete?

Křupavé pečené kuře. zdroj: spm

Použijte jedlou sodu

Ale bylo to přidání velmi neobvyklé přísady, která skutečně způsobila rozdíl: jedlá soda. Stará dobrá jedlá soda! Zapracujte půl čajové lžičky tohoto produktu do směsi česnekového prášku a cibulového prášku (volitelně paprika a Herbes de Provence), kterou mícháte s kuřetem po dobu 1 hodiny před vložením do trouby.

Proč to funguje? Vzhledem k tomu, že jedlá soda je zásaditá, zvyšuje pH kůže kuřete, narušuje peptidové vazby a urychluje proces hnědnutí, což znamená, že křídla budou hnědší a křupavější, než by byla sama. Jediným problémem je, že jedlá soda má při použití ve velkém množství intenzivní, nepříjemnou chuť, takže na kuře použijte maximálně půl lžičky.

Kuře s jemným masem. zdroj: spm

Použijte olivový olej

Ke zkřehnutí kuřecího masa  se doporučuje použít olivový olej.  Zabráníte tak vysychání kuřete při vaření. K tomu namočte kartáč do olivového oleje a drůbež vykartáčujte. Během vaření také nezapomeňte  pravidelně zalévat olivovým olejem,  aby dužina nevyschla. Tento tuk nepoužívejte nadměrně, abyste nezískali velmi tučné kuře.

Použijte mouku a máslo

Aby se vaše pečené kuře vydařilo, nezapomeňte  ho před vařením potřít máslem.  Poté kuře posypeme trochou mouky,  aby kůže  při pečení získala zlatavou barvu. Všimněte si, že pokud nemáte máslo,  můžete kuře  před přisypáním mouky zalít trochou mléka. Mléko účinně zjemňuje maso drůbeže.

Kuře dobře zalijte

Šťáva uvolněná z kuřete kuře nejen změkne,  ale také zhnědne.  K tomu se doporučuje během vaření drůbež pravidelně zalévat touto šťávou. Všimněte si, že k získání této šťávy musíte při vkládání kuřete do trouby  nalít do misky  s kuřetem malou sklenici vývaru . Když je kuře hotové, nepotírejte drůbež, aby kůže dobře oschla  a stala se křupavou.

Výběr správné teploty trouby

Chcete-li kuře grilovat bez připálení,  vyhněte se předehřívání trouby.  Po namočení v citronové šťávě, následném ochucení, vložte ještě studené do trouby a  poté začněte vařit.  Ideální je péct kuře při mírné teplotě 140° bez rizika připálení.

Díky těmto tipům už pro vás vaření kuřete nebude mít žádná tajemství!

Hit enter to search or ESC to close.