5 způsobů, jak znovu použít kůru z melounu

5 způsobů, jak znovu použít kůru z melounu

V letním období je meloun jedním z nejvíce nakupovaných a nejchutnějších plodů mnoha lidí po celém světě, aby osvěžili a uhasili žízeň. Zjistěte, co můžete udělat se slupkou tohoto ovoce! Jedna věc je jistá: tyto důmyslné tipy si rychle osvojíte.

Kromě toho, že je meloun chutný jako letní svačina, může převzít mnoho dalších každodenních rolí, pokud si necháte jeho kůži. Přestože má mnoho z nás ve zvyku je vyhazovat, v kuchyni mohou mít netušené využití. Jakmile je poznáte, rozhodně je nevyhodíte.

Co můžete udělat s melounovou kůrou

Kousky slupky melounu

Nikdo nemůže odmítnout plátek melounu, zvláště v horkých letních dnech. Kůru z melounu obvykle vyhazujeme, ale dá se využít na nespočet způsobů. Zjistěte, co můžete dělat s tímto.

Džem

Příprava džemů se může zdát složitá, ale kůra z melounu ji může usnadnit. K přípravě džemu budete potřebovat:

  • 1 kg melounové kůry (nakrájené na malé kousky)
  • 500 g jablek (nakrájených na malé kousky)
  • 1 kg cukru
  • Citronová šťáva
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 500 ml vody

Před umytím vnitřku nejprve očistěte zelenou slupku zvenčí. Poté nakrájejte  ovoce na kostičky a přidejte je do hrnce s ostatními ingrediencemi. Když se směs začne vařit, začněte míchat a pokračujte ve vaření, dokud slupka melounu nezměkne. Poté pánev sejměte z ohně, nechte trochu vychladnout a poté džem vložte do sterilizovaných sklenic. Je to připraveno k jídlu!

Nakládaná slupka melounu

Plátky melounu v misce

Slupky melounu rozmixujte, aby měly dostatek času vyvinout kyselost podobnou nálevu a nechte marinovat. Marinovaná kůra z melounu se může jíst s kousky masa nebo se dá přidat do různých druhů salátů.

Připravte si osvěžující šťávu

Plátky melounu

Pravděpodobně jste alespoň jednou měli šťávu z melounu. Šťávu lze získat i ze slupky melounu, protože je plná vody a živin.

Lahodný pokrm z restované zeleniny

Slupku z melounu můžeme použít i do lahodného zeleninového kastrolu. Po nakrájení na malé kousky smíchejte v hrnci s trochou olivového oleje  , brokolicí, mrkví a jakoukoli ozdobou, kterou chcete. Poté zeleninu orestujte do měkka, navrch trochu osolte a opepřete a vznikne vynikající smažený zeleninový pokrm.

Kůra z melounu na kari

Vodní meloun

Nejprve oloupejte zelenou část venku a místo zeleniny použijte kousky bílé kůry, abyste vytvořili chutné kari. Tato indická specialita obsahuje feferonky a indické koření. S tímto kořením má kůra vodního melounu vynikající chuť. Doba vaření je rychlá a je měkká a velmi chutná.

Hit enter to search or ESC to close.