Mít kypré, tvarované a vytvarované hýždě je přáním každé ženy. Mnoho z nich tráví čas závidím modelkám nebo lidem zhýčkaným od přírody a zapomíná, že i ony mohou sportováním získat vysněné hýždě! Hýždě, které jsou svalem jako kterýkoli jiný sval v těle, lze zapracovat a získat objem. Zde je 6 nejlepších cviků, které můžete dělat, abyste měli pevné a tvarované hýždě

 

Hýždě tvoří 3 velké svaly, které nám společně pomáhají pohybovat horní částí nohou a dávají hýždím tvar. Jedná se o gluteus maximus, gluteus medius a gluteus minimus.

Podle Amandy Lee, fitness trenérky, jsou hýžďové svaly využívány při každém kroku. Ty nám umožňují běhat, chodit nebo dokonce dělat dřepy.
Jako teenager byla Amanda Lee velmi malá (pouze 44 kilo), a proto si dala za cíl zlepšit svou postavu. Prvním krokem bylo očistit svůj jídelníček, provedla několik změn ve svém jídelníčku ve prospěch zdravějších možností. Začala také s intenzivní a pravidelnou fyzickou aktivitou.

Příklad Amandy Lee, která se dnes stala fitness modelkou, opět potvrzuje, že dosažení vašich sportovních cílů není žádným tajemstvím. Vyvážená strava v kombinaci se sportem jsou dva imperativy, které je třeba dodržovat.

Pokud chcete také zhubnout, případně budovat svaly, musíte dbát na svůj jídelníček. Zaměřte se na ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky a libové bílkoviny a pijte hodně vody, abyste zůstali hydratovaní.

Výběr cviků je také důležitý, protože musí jít ruku v ruce s vašimi cíli. Kardio, posilování, pilates, aerobik… paleta je velmi pestrá!

Pokud je vaším cílem mít pevné a tvarované hýždě, tyto cviky jsou pro vás! Zde je 6 cvičení, které navrhla Amanda Lee, abyste získali zadek svých snů.

1 – Dřepy s kopem:

6 nejlepších cviků_01

Dřep je nejběžnějším cvikem na procvičování hýžďových svalů a v kombinaci s kopy se stává mnohem efektivnější.

Zaujměte pozici dřepu a snižte se, tlačte zadek dozadu. Když se vrátíte nahoru, vyhoďte jednu nohu do strany, jako byste chtěli kopnout.

Cvičení opakujte 25krát.

2 – Zvedání pánve:

6 nejlepších cviků_02

Vezměte si podložku a lehněte si na záda, ruce podél těla, nohy pokrčené a chodidla od sebe a přilepená k podlaze. Zvedněte pánev, stáhněte hýždě co nejvíce, počítejte 2 sekundy a poté se spusťte, aniž byste se dotkli země .

Proveďte 25 opakování tohoto cvičení.

3 – Pulzní dřepy:

6 nejlepších cviků_03

Dostaňte se do dřepu, nohy dejte na šířku ramen a ruce před hrudníkem. Jděte dolů tak, že pokrčíte kolena, zatímco záda budou rovná a břišní svaly stažené. Jakmile jsou vaše stehna rovnoběžná se zemí, nevracejte se do výchozí polohy, jako u běžného dřepu, ale místo toho dělejte malé pohyby nahoru a dolů. Potřebujete jen pár centimetrů nahoru, abyste udrželi tlak.

Než se úplně postavíte, udělejte 25 opakování.

4 – Škeble:

6 nejlepších cviků_04

Lehněte si na bok, jednu nohu přes druhou a pokrčte kolena. Opřete se o loket a hlavu si opřete o ruku. Zvedněte koleno horní nohy, stále pokrčené, aniž byste sundali nohu z druhé. Pauza a poté se vraťte do výchozí pozice.

Proveďte sadu 25 opakování.

5 – Vysoké škeble:

6 nejlepších cviků_05

Jedná se o variaci předchozího cvičení. Zaujměte stejnou výchozí pozici, jen s tím rozdílem, že chodidla nebudou spočívat na podložce, ale budou zvednutá.

Pouze kolena se dotýkají země . Opakujte stejný pohyb s kolenem 25krát.

6 – Zvedání zadních nohou:

6 nejlepších cviků_06

Vezměte si podložku a postavte se na všechny čtyři. Vaše kolena by měla svírat úhel 90° a ruce by měly zůstat po celou dobu cvičení rovné. Zvedněte jednu rovnou nohu a provádějte malé pohyby zdola nahoru. Vaše noha by neměla jít níže, než je úroveň vašich kyčlí. Při provádění tohoto cvičení se vyhněte ohýbání zad.

Opakujte pohyb 25krát, na každou stranu.