6 potravin, které by se již neměly ohřívat v mikrovlnné troubě

6 potravin, které by se již neměly ohřívat v mikrovlnné troubě

Z úsporných důvodů nebo z touhy uchovat chutný pokrm jsme si téměř všichni zvykli uchovávat zbytky v lednici, abychom je mohli později spotřebovat. Ukazuje se však, že některé potraviny by se neměly ohřívat, zejména v mikrovlnné troubě, protože hrozí, že onemocníme a poškodíme si zdraví. Naši kolegové z RTL je recenzují.

Ohřívání některých potravin znamená podstoupit riziko, že se vystavíte nebezpečí, které tuší jen málokdo. Jedná se o potraviny, které se mohou stát toxickými nebo poškodit vaše zdraví, pokud již byly předem uvařeny. Takže v závislosti na příslušném jídle mohou způsobit zažívací potíže nebo dokonce vést k vážnějším problémům. Abyste se před těmito riziky ochránili, zde je 6 potravin, které by se nikdy neměly ohřívat v mikrovlnné troubě.

Rýže

rýže

Riziko otravy jídlem je reálné, pokud se rozhodnete ohřát rýži v mikrovlnné troubě. Příčinou je bakterie nalezená v této potravině, zvaná Bacillus cereus, jak zdůraznila studie zveřejněná v International Journal of Food Biology. Bakterie sice nemohou odolat teplu mikrovlnky, ale produkují toxické spory, které i přes vysoké teploty nezmizí.

Podle výzkumníků z Cambridgeské univerzity se navíc tytéž spory množí, když je rýže umístěna při pokojové teplotě poté, co byla znovu zahřátá, a mohly by proto způsobit zvracení a průjem.

Houby

houby

Vlastnosti této potraviny jsou výborné pro zdraví díky svému bohatství na vitamíny a vlákninu. Je však nezbytné poznamenat, že poslední jmenovaný se konzumuje pouze čerstvý.

To je především důvod, proč by se nemělo přihřívat (a to se týká všech pokrmů obsahujících houby), protože v takovém případě jídlo vystavujete výrazné změně chuti. Navíc to představuje riziko ztížení jeho trávení. Výsledek ? plynatost, nadýmání a bolest žaludku. Tolik důsledků, které vyžadují okamžitou konzumaci jídla po uvaření.

Dětské mléko

kojenecké mléko

Přestože ohřívá tekutiny poměrně rychle, může být mikrovlnná trouba nebezpečná, protože se neohřívá rovnoměrně. Takže pokud jde o kojenecké mléko, je nutné být opatrný, protože některé oblasti mohou být horké, zatímco jiné budou stále studené.

Pro tento účel je vhodnější investovat do ohřívače lahví, který zajistí rovnoměrné rozložení tepla bez rizika pro dítě.

Kuře

kuře

Pokud si po uvaření kuřete všimnete, že má uvnitř stále růžový vzhled, nedokončete jeho vaření v mikrovlnné troubě a místo toho použijte troubu nebo pánev. Mikrovlnná trouba není dostatečně schopná decimovat bakterie, protože teplo, které vydává, neumožňuje rovnoměrné propečení masa.

Kromě toho může kuře obsahovat salmonelu, což jsou škodlivé bakterie. Tyto mikroorganismy nacházející se ve střevech drůbeže mohou způsobit průjem, zvracení nebo dokonce horečku.

Vejce

vejce

Pokud se důrazně doporučuje neohřívat vejce v mikrovlnné troubě, je to proto, že by mohla explodovat! Jak vysvětluje studie , na kterou upozornili naši kolegové z RTL , může dojít k otoku v důsledku radiace, což pravděpodobně způsobí popáleniny, pokud zapíchnete nůž nebo vidličku do natvrdo uvařeného vejce.

Zpracované maso

masa

Vědci ve studii zveřejněné v časopise Food Control odhalili, že za vznik takzvaných oxysterolů může opětovné ohřívání zpracovaného masa. Ty jsou výsledkem oxidace cholesterolu a mohou na tělo působit zvýšením rizika aterosklerózy nebo kardiovaskulárních onemocnění, uvádí RTL.

To by bylo způsobeno přítomností konzervačních látek, které prodlužují dobu spotřeby těchto potravin, s rizikem škodlivých chemických reakcí při opětovném ohřívání v mikrovlnné troubě.

Hit enter to search or ESC to close.