7 jídel, která se při ohřívání stávají toxickými

7 jídel, která se při ohřívání stávají toxickými

Některá jídla, když nejsou hotová, nacházejí útočiště v krabicích, které se vkládají do lednice k pozdějšímu použití. Některá jídla se však po opětovném zahřátí mohou stát pro tělo toxickými. Takže akt opětovného ohřevu, jakkoli může být banální, by se mohl ukázat jako nebezpečnější, než si myslíme. Tento stav potvrzují i ​​naši kolegové z Marie France, kteří varují před nebezpečím některých ohřívaných potravin.

Zde je důvod…

Některé potraviny, i když jsou několikrát ohřáté, nepředstavují zdravotní riziko, jiné se mohou stát toxickými nebo dokonce karcinogenními. 

Zde je 7 potravin, které by se neměly ohřívat

Potraviny obsahující bílkoviny

  • Kuře 

Kuře může být nebezpečné, pokud se sní 2 nebo 3 dny po přípravě. Zahříváním se mění struktura jeho bílkovin, což způsobuje zažívací potíže. Doporučuje se konzumovat ve stejný den, kdy byla uvařena. Pokud nemáte na výběr a potřebujete to znovu zahřát, ujistěte se, že to děláte při nízké teplotě po delší dobu. Vychutnat si ho ale můžete i za studena, v salátu nebo na chlebíčku.

  • Vejce

Ať už jsou připravená jako omeleta nebo míchaná, vejce se stávají nestravitelnými a jejich složení se mění při opětovném ohřívání. Navíc se stávají pro tělo toxickými.

  • Houby

Houba je lehká potravina bohatá na vlákninu a vitamíny. Ale pozor, musí se konzumovat čerstvý a neohřívaný. Složení jeho proteinů se po opětovném zahřátí změní, zejména proto, že je náchylné k mikroorganismům. V důsledku toho se jeho chuť mění a stává se obtížně stravitelná, což způsobuje plynatost, nadýmání a bolesti žaludku.

Potraviny obsahující dusičnany

Špenát, stejně jako řepa a celer , obsahuje dusičnany, které jsou pro naše tělo nezbytné. Ohřívání této zeleniny však vyvolává přeměnu dusičnanů na dusitany, které zůstávají potenciálně karcinogenní látkou. Nejlépe je jíst syrové a to platí pro veškerou zeleninu koncentrovanou v dusičnanech.

Rýže ve stejném kontextu může také představovat nebezpečí při opětovném ohřevu. Víme, že rýže je dobrým zdrojem energie a dokáže předcházet mnoha nemocem. Ale když rýže zůstane při pokojové teplotě po dlouhou dobu, rozvine se v ní množení bakterií. Nedoporučuje se ji tedy znovu ohřívat při riziku otravy.

Proto je vhodnější, aby se tyto potraviny konzumovaly ve stejný den, kdy byly uvařeny; navíc se dají jíst i studené.

Proč nejíst také syrovou stravu?

Některé potraviny , jako je výše zmíněná řepa, mohou být konzumovány syrové , aby byly využity jejich nutriční hodnoty v plném rozsahu  . , náklady. Vařené jídlo může ztratit velké množství vitamínů. 

Nabízíme vám tedy recept založený na červené řepě, dietní a lehký. Jedná se o osvěžující salát z řepy, který lze podávat jako předkrm. Navíc se snadno a rychle připravuje.

Červená řepa je plná antioxidantů a obsahuje klíčové sloučeniny, kterými jsou betelainy, a také fenolické sloučeniny včetně flavonoidů a luteinu a zeaxantinu, které působí na některé druhy rakoviny a na ostrost vidění.

Salát z řepy

Ingredience

– 1 syrová bio řepa

– 1 malý svazek petrželky, nasekané bio

– 1 polévková lžíce celozrnné hořčice

– 2 polévkové lžíce extra panenského olivového oleje

– 1 polévková lžíce balzamikového octa 

– 1 špetka fleur de sel

– 1 špetka pepře

Příprava

  • Červenou řepu oloupeme a nastrouháme nahrubo a poté dáme do salátové mísy
  • Smíchejte hořčici, olivový olej, balzamikový ocet, sůl, pepř a petrželku a vytvořte vinaigrette a smíchejte s nastrouhanou řepou. Tuto omáčku můžete podávat i samostatně v omáčce.
  • Tento salát můžete doplnit opečeným chlebem a vychutnat si ho.

Hit enter to search or ESC to close.