7 potravin, které by se neměly ohřívat

7 potravin, které by se neměly ohřívat

Aby se zabránilo plýtvání jídlem, mnoho lidí má ve zvyku šetřit zbytky jídla, aby si je později ohřívali. Toto na první pohled neškodné chování se může v určitých případech ukázat jako nebezpečné. Ve skutečnosti existují některé potraviny, které by se neměly ohřívat s rizikem, že způsobí více či méně vážné zdravotní problémy.

Ušetřete čas, vyvarujte se plýtvání, ušetříte peníze… Existuje několik důvodů, proč chceme zbytky jídla uchovávat v chladničce, abychom je spotřebovali později. Ne vždy se však toto gesto obejde bez zdravotních rizik. Existují potraviny, které se při druhém vaření mohou stát pro tělo nebezpečnými. Abyste se vyhnuli bolestem břicha, zažívacím potížím nebo dokonce otravě jídlem, objevte 7 potravin, které by se neměly znovu ohřívat.

1. Houby

Houby

Houby bohaté na vlákninu a vitamíny lze konzumovat syrové nebo vařené. Ty však obsahují bílkoviny, které se při nesprávném skladování mohou poškodit. Proto ohřívání hub, které zůstaly několik hodin při pokojové teplotě, může způsobit zažívací potíže.

2.Kuře

Kuře

Pokud vám zbyde kuře a chcete ho sníst, je nejlepší ho jíst studené. Po prvním uvaření vás možná láká ohřát si je v mikrovlnce, ale ve skutečnosti teplo ze spotřebiče ne vždy stačí na to, aby zabilo všechny bakterie, které se v tomto libovém mase mohou hromadit. Chcete-li kuře uvařit podruhé, je lepší použít pánev nebo troubu a zvýšit teplotu.

3.Brambory

Brambory

Gratinovaný dauphinois z předchozího dne byl šťavnatý, a přesto jste své jídlo nedojedli. Pravděpodobně si říkáte, že to není žádný problém, protože jste jej pečlivě skladovali při pokojové teplotě, přikryté hliníkovou fólií. To je vážná chyba, protože pokud brambory nejsou uchovávány v chladu, mohou obsahovat bakterie, které mohou způsobit botulismus.

4.Rýže

Rýže

Jak upozorňují i ​​naši kolegové z BBC , rýže patří mezi rizikové potraviny. Toto jídlo může být kontaminováno bakteriemi známými jako Bacillus Cereus. Ty neodolávají teplu, mohou však při skladování rýže při pokojové teplotě produkovat toxické spóry, jak prokázala studie provedená vědci z University of Cambridge. Pokud se tedy rýže neskonzumuje ihned po uvaření, může se ukázat jako nebezpečná.

5. Mořské plody

Plody moře

Velmi oblíbené, mořské plody jsou plné bílkovin a tělu prospěšných minerálů. Přesto Food and Drug Administration vysvětluje, že tyto potraviny by měly být skladovány v mrazničce a poté vařeny pro okamžitou spotřebu. Pokud jsou mořské plody ponechány při pokojové teplotě, mohou obsahovat bakterie, které způsobují otravu jídlem.

6. Špenát

Špenát

Špenát, bohatý na železo a antioxidanty, tvoří kvalitní jídlo a nabízí tělu řadu výhod. To znamená, že tato listová zelenina obsahuje vysoké hladiny dusičnanů, které se mohou při skladování při pokojové teplotě změnit na dusitany. Jak vysvětlili naši kolegové z Le Figaro , dusitany mohou způsobit zvýšení hladiny methemoglobinu v krvi, způsobit změnu barvy kůže a sliznic a ve vzácných případech způsobit smrt.

7. Vejce

Vejce

Smažená, vařená nebo míchaná vejce by se neměla uchovávat pro pozdější spotřebu. Podle studie , když ohřejete natvrdo uvařené vejce v mikrovlnné troubě, začne vlivem záření bobtnat. V důsledku toho může vejce během jídla explodovat a způsobit vážné popáleniny, když do něj zabodnete vidličku nebo nůž.

Hit enter to search or ESC to close.