Ananas: jaké jsou jeho přínosy pro lidské zdraví?

Ananas: jaké jsou jeho přínosy pro lidské zdraví?

Není to žádné tajemství! Jíst ovoce je zdravý stravovací návyk. Je však nutné osvojit si specifika každého produktu, aby byl v souladu s jeho potřebami. V tomto kontextu ananas vykazuje četné přednosti, které jsou obecně ignorovány širokou veřejností. O jakých výhodách mluvíme? Vše podrobně popisujeme zde. Soustředit se!

Zmírnit bolesti kloubů

Ananas je ovoce pocházející z Jižní Ameriky a dnes se pěstuje v tropech. Toto masivní přijetí potravy je spojeno s množstvím minerálů a vitamínů, které obsahuje. Je zvláště známý pro své bohatství bromelainu, zdroje většiny jeho ctností.

Bromelain se ve skutečnosti používá k úlevě od mnoha onemocnění, jako je bolest kloubů. Je zřejmé, že se jedná o lékařské použití, které vyžaduje konzultaci s lékařem, aby se zjistilo vhodné dávkování. Upozorňujeme také, že v závislosti na profilu pacienta nemusí být doporučena léčba bromelainem; proto je důležité před konzumací vyhledat radu od lékaře.

V případě kojení, např. přítomnosti gastrointestinálních lézí, protizánětlivé léčbě, nedávné operaci atd., je důležité vždy před zahájením konzumace ananasu vyhledat radu lékaře. Můžete se také podívat na tuto stránku, kde  se dozvíte více o výhodách ananasu  a jeho kontraindikacích.

Ananas

Usnadnit trávení

Ananas je skutečným řešením proti zácpě. Díky obsahu vlákniny totiž usnadňuje trávení potravy. Vláknina také pomáhá prostřednictvím sníženého vstřebávání snižovat vysokou hladinu cholesterolu v krvi. Jedná se o cennou pomůcku při udržování oběhových funkcí těla; snížení rizika kardiovaskulárních záchvatů.

Navíc ananas díky svému bromelainu přispívá k ochraně našeho trávicího systému. Jeho vzácný enzym působí přesně proti některým střevním patogenům, které jsou zodpovědné za průjmy (E. coli a Vibrio cholera).

Bojujte proti cukrovce

Ač se to může zdát nepravděpodobné, ananas je vhodný pro ty, kteří trpí cukrovkou. Vědecké studie skutečně odhalily, že ovoce obsahuje málo cukrů a sacharidů, na rozdíl od všeobecného přesvědčení. Pomáhá tedy udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Proti cukrovce tedy můžete bojovat konzumací až 100 g čerstvého ananasu denně.

Vezměte si přírodní diuretikum

Diuretika jsou látky, které zvyšují tvorbu moči a následně i její vylučování. Obecně existují ve formě léků používaných v kardiologii. Najdeme ale i přírodní diuretika, jako je ananas.

V této souvislosti je třeba říci, že ananas je z 90 % tvořen vodou. K tomu se přidávají organické kyseliny, které z něj dělají ovoce s vysokými diuretickými vlastnostmi. Jeho přínos pro tělo také umožňuje účinný boj proti celulitidě. Ve skutečnosti tím, že urychluje trávení, umožňuje rychlejší spalování tuků, jejichž usazeniny jsou hlavní příčinou celulitidy.

Hit enter to search or ESC to close.