Černý čaj: odkud pocházejí jeho zvláštní přednosti?

Černý čaj: odkud pocházejí jeho zvláštní přednosti?

Čaj, který se v Asii konzumuje po tisíciletí, je po vodě druhým nejkonzumovanějším nápojem na světě. Čajovník (Camellia sinensis) z čeledi Theaceae vyžaduje ke svému růstu teplé, vlhké klima a dobře odvodněnou půdu. Na plantážích se pravidelně seřezává, aby se dal snáze trhat: zůstává košatým keříkem, který dá mladé lístky a poupata, ze kterých se pak uvaří čaj.

Čaj a jeho barvy

Černá, zelená, červená, modrá, bílá…  Barva čaje se liší v závislosti na stupni oxidace jeho lístků . Jsou to různé výrobní procesy (vadnutí, válcování, oxidace, sušení, prosévání, třídění podle velikosti, ručně nebo strojově atd.), co odlišuje čaje, nikoli druhy, protože  všechny druhy čajů jsou vyráběny stejným strom: Camellia sinensis . Plantáž původu však také bere v úvahu (region, klima, nadmořskou výšku, typ půdy atd.), její kultivační proces, způsob sběru, období sklizně a význam know-how (často předků). Jeho kvalita a příprava z něj udělají pravý elixír. Ve studii z roku 2015 publikované v Journal of Food Science vědci uvedli, že teplota a doba namáčení čajových lístků ovlivňuje jejich antioxidační vlastnosti a liší se mezi typy čajů. Například „u zeleného čaje byla nejvyšší antioxidační aktivita pozorována během prodlouženého studeného louhování, zatímco u černého čaje to bylo během krátkého louhování horkou vodou“.

Zelený a černý čaj: jaké jsou rozdíly?

Výroba zeleného čaje je skutečným závodem s časem: jakmile se čajové lístky utrhnou, začne o několik hodin později oxidace (neboli fermentace). Oxidace je přirozený proces stárnutí rostlin (pozorovaný zejména u loupaných jablek) působením oxidáz, které obsahují. Tyto enzymy jsou ale velmi citlivé na teplo. Aby se zabránilo oxidaci čajových lístků, zahřívají se na cca 50°C (v Číně) v parní lázni (v Japonsku) nebo v kulaté nádobě. Čajové lístky se pak srolují a suší.

Hlavní čaje a jejich výhody

Čaj, nebo čaje, má mnoho předností. Zde jsou ty hlavní, podle druhu čaje.

Černý čaj

Listy černého čaje fermentují několik měsíců (až rok), čímž získávají charakteristickou červenohnědou barvu a chuť. Má výraznější chuť díky úplné oxidaci, chemické reakci, ke které dochází, když jsou listy ponechány v kontaktu se vzdušným kyslíkem v teplé, vlhké atmosféře. Existují také uzené černé čaje (získané s letitými listy).

Jeho zdravotní přínosy

Stejně jako zelený čaj se černý čaj používá v tradiční čínské medicíně již po staletí. Je to energizující nápoj, ale není vzrušující jako káva: jeho obsah teinu (asi 11 mg na 100 g) na šálek čaje je dvakrát až třikrát nižší než obsah kofeinu v šálku kávy při stejném objemu. Studie zjistila, že pravidelní pijáci čaje budou mít lépe organizované mozkové oblasti a že pravidelné pití čaje (alespoň 4krát týdně) zabrání kognitivnímu poklesu a zlepší intelektuální výkon. Všechny přednosti černého čaje tedy   vysvětlují popularitu spotřebitelů.

Černý čaj

Dobré vědět

Tmavý čaj neznamená, že je silnější na thein (ekvivalent kofeinu), ale že je bohatší na třísloviny. Taniny mají známé antioxidační, antibakteriální, protizánětlivé a adstringentní vlastnosti.

zelený čaj

Zelený čaj

Nejjednodušší na přípravu je nefermentovaný čaj s malou nebo žádnou oxidací. Listy se po utržení přímo suší, pak praží a srolují, ale tento proces se liší podle know-how, není to v Japonsku jako v Číně. Protože není fermentovaný, oxiduje rychleji a ztrácí své aroma, pokud je příliš starý: lze jej uchovávat 12 až 18 měsíců.

Vzhledem k tomu, že zelený čaj je velmi módní, dávejte si pozor na jeho původ, protože jeho kvalita a chuť se liší v závislosti na zemi výroby. Například zelený čaj typu Sencha se tradičně vyrábí v Japonsku metodou předků (listy jsou vystaveny parní lázni po dobu 30 až 45 sekund, aby se zastavila oxidace, pak se srolují a suší); ale někdy pochází z Číny, kde se vyrábí jinak a někdy průmyslově, a nebude chutnat stejně. Dále si dejte pozor na zelené čaje v levných sáčcích: často se jedná o směsi zelených čajů různého původu (Indonésie, Čína, Afrika atd.) špatné kvality.

Jeho zdravotní přínosy

Přestože byl zelený čaj v roce 2018 vyškrtnut z francouzského lékopisu, je známý pro své terapeutické přednosti. Je obzvláště bohatý na polyfenoly a tradičně se používá jako pomůcka při redukčních dietách, protože pomáhá regulovat chuť k jídlu a snižuje neodolatelnou chuť na svačinu mezi jídly.

Jeho energizující a hydratační vlastnosti z něj činí užitečný nápoj při únavě a mírném průjmu (kvůli vysokému obsahu minerálních látek). Stejně jako bílý čaj obsahuje více EGCG (epigalokatechin galát) než černý čaj. Tento silný antioxidant je schopen neutralizovat volné radikály a mohl by mít preventivní roli u neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Pomáhá také regulovat hladinu cholesterolu.

Čaj oolong

Tento modrozelený čaj (kvůli zvláštní barvě listů při vyluhování) je polofermentovaný: přibližně po deseti dnech se fermentace dobrovolně zastaví při stupni fermentace pohybujícím se od 15 do 60 %, poté se listy suší. Tento tradiční čaj představuje pouhá 2 % světového čaje, proto jeho vzácnost a vyšší cena (jako bílý čaj). Jemné na patře, má dřevitou, ořechovou chuť.

Jeho zdravotní přínosy

Kombinuje vlastnosti černého a zeleného čaje. V čínské medicíně se mu říká „čaj se zlatým průměrem“. Obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty. Byl by užitečný jako součást diety, v prevenci kardiovaskulárních onemocnění a měl by vliv na hladinu cukru v krvi.

Bílý čaj

Vyrábí se hlavně v Číně, Indii, na Srí Lance a na Réunionu. Mírně oxidovaný (kolem 10 %) je čaj, který po utržení prochází nejméně transformací. Vyznačuje se hustými a dlouhými listy, velkými načechranými pupeny sklízenými na jaře. Podle tradiční metody prochází dvěma fázemi: vadnutím a sušením (ale žádné pražení, válcování nebo fermentace). S lehkou a sladkou chutí je to vzácnější a často drahý čaj. Obsahuje méně teinu než jiné čaje (mezi 15 mg a 20 mg na šálek oproti 30 mg u zeleného čaje a 50 mg u černého čaje) a musí se louhovat déle (5 až 10 minut) mezi 75 a 85 °C.

Jeho zdravotní přínosy

Je bohatý na polyfenoly, antioxidanty a vitamíny. Je známý pro své diuretické vlastnosti a vlastnosti na spalování tuků. Studie však ukázala, že jeho antioxidační účinek se snižuje v závislosti na délce skladování: je tedy vhodnější jej rychle spotřebovat po zakoupení (maximálně do šesti až osmi měsíců).

Rooibos není čaj!

Přezdívá se mu „červený čaj“ kvůli červenohnědé barvě, kterou při vyluhování vydává. Nicméně na rozdíl od toho, co se často věří, rooibos není čaj: pochází z jihoafrického keře z čeledi Fabaceae, Aspalathus linearis, a neobsahuje tein.

Co potřebujete vědět, než si koupíte čaj

Je těžké se orientovat v množství značek, chutí a druhů čajů nabízených na trhu. Zde jsou hlavní kritéria, kterým byste měli věnovat pozornost:

Bez ohledu na barvu  musí být kvalitní čaj vyroben ze 100% čajových lístků, bez jakýchkoli přísad:  vyhněte se čajům, které obsahují barviva, dochucovadla nebo konzervanty. Zárukou kvality jsou celé listy, které po navlhčení dobře nabobtnají.

Původ listů a nadmořská výška, ve které byly vypěstovány,  jsou důležité pro chuť čaje. Například černý čaj Darjeeling, který se pěstuje na úpatí Himálaje, bude jemnější než černý čaj Assam, rostoucí v nízké nadmořské výšce, s výraznější vůní. Čaje z Japonska a Číny jsou na patře jemnější, s trochou hořkosti pro zelené čaje, ale překvapit vás může čaj z Afriky jako Marinyn GFOP z Keni, který je tělnatý, aromatický a bez hořkosti. Vyberte si tedy čaj podle svých chuťových preferencí.

S ochucenými čaji buďte opatrní

Velmi oblíbené tyto ovocné nebo vonné čaje obsahují dochucovadla, která mohou být přírodního původu (okvětní lístky, koření jako skořice, zázvor, vanilka atd.), ale nejčastěji jsou syntetického původu. Tyto umělé příchutě, které jsou levnější než přírodní příchutě, vtrhly do regálů našich supermarketů.

Pečlivě dekódujte etikety: pokud vidíte „příchuť černý rybíz nebo jahoda“, jedná se o aroma identické s přírodním, ale vyrobené v laboratoři na bázi syntetických molekul (často odvozených z ropných produktů). Váš čaj tak nebude ochucený pravým ovocem! Jiný příklad, takzvaný „vanilkový“ čaj může obsahovat vanilin, syntetickou vanilkovou příchuť, která stojí mnohem méně než čaj získaný z vanilkového lusku. Pokud hledáte kvalitní čaj s jemnou chutí, vyhněte se těmto supermarketovým čajům se syntetickými příchutěmi, které mají často chemickou chuť.

Zkontrolujte cenu za kilo

Porovnáte-li cenu za kilo, zjistíte, že čaj kupovaný v supermarketech není tak výhodný: kolem 65 až 70 €/kg, případně i více, jako například „Lipton bio zelený čaj“ v sáčcích, prodávaný za více než 100 € za kus. kilo! Zatímco kvalitní sypaný čaj stojí mezi 70 až 120 €/kg. Pozor také na obal, protože cena nemusí nutně odrážet kvalitu. Krásná krabička s názvem značky může zvýšit cenu vašeho čaje, ale ne jeho kvalitu.

Celé listy nebo sáčky: co si vybrat?

V sáčcích se čajové lístky drtí, rozmělňují na prášek: tyto čaje jsou jistě levnější, ale méně kvalitní. Udělejte si test: otevřete čajový sáček a podívejte se, z čeho je vyroben. Pokud najdete pouze polámané listy a jakýsi „čajový prach“, uvědomte si, že čaj bude nekvalitní. Protože čím  více je rostlina rozdrcena, tím méně jsou zachovány její léčivé vlastnosti a vůně .  Stejné je to s bylinnými čaji . Můžete také najít mikroperličky: toto je zapouzdřené syntetické aroma.

Pokud sáčky opravdu chcete, protože vám připadají praktičtější, vězte, že mohou být vyrobeny z různých materiálů (gáza, mušelín nebo papír),  a ne vždy biologicky rozložitelné . U papírových sáčků vybírejte 100% recyklované a vyhněte se papíru bělenému chlórem, stejně jako uzavíraným sponkami nebo lepidlem (nejlepší sáčky se uzavírají zahřátím).

Preferujte mušelínové sáčky (hedvábí nebo bavlnu)  : jsou odolnější a lépe uchovávají aroma. Navíc, jelikož jsou průhledné, můžete lépe vidět vnitřek sáčku a zkontrolovat, zda tam nejsou celé listy! Jediná nevýhoda: jsou dražší. Pokud jde o tvar,  volte raději tvar pyramidy před plochým sáčkem , protože čajové lístky lépe cirkulují ve větším prostoru a zachovávají si tak svou aromatickou bohatost.

mušelín

Bylinné čaje s léčivými účinky

Bylinný čaj, který vás zahřeje, hydratuje nebo konzumuje pro potěšení, vám také může pomoci lépe trávit, relaxovat, detoxikovat nebo lépe spát. Složený z jedné nebo více čerstvých nebo sušených rostlin si ho můžete vyrobit třemi způsoby: jako nálev (květy nebo listy zalijte vroucí vodou, nechte 5 až 10 minut louhovat, poté přefiltrujte), jako odvar (dejte rostlinu(y) ve studené vodě, zahřejte do varu, odstraňte z tepla a poté nechte vyluhovat před filtrací směsi) nebo macerací (rostliny nechte 10 až 12 hodin máčet ve studené vodě přikryté, poté přefiltrujte. Metoda vhodná pro rostliny bohaté na ve slizu, jako je marshmallow nebo lékořice).

Zažívání, potíže s usínáním, antistres, nechutenství, detox, hubnutí, těžké nohy…  Každý bylinný čaj má svá specifika a benefity v závislosti na rostlinách, které obsahuje .

Například nálev z rozmarýnu bude spojencem pro vaše játra, tymián tiší bolest v krku, verbena pomáhá uklidnit, fenykl je indikován při nadýmání, meduňka proti nadýmání a lepšímu spánku, máta peprná uvolňuje trávicí křeče, heřmánek usnadňuje dobré trávení, lopuch pomáhá detoxikovat organismus, kozlík podporuje spánek…

Základní kritéria, která byste měli znát před nákupem bylinného čaje

Rostliny musí patřit do monografie rostlin pro bylinné čaje a léčivé rostliny (Francouzský lékopis). Seznam nejběžnějších bylinných čajů najdete na webu Ansm.

Nepřehánějte to: ne více než dva až tři šálky denně, protože některé rostliny mohou způsobit nežádoucí účinky (poruchy trávení, kožní reakce atd.), zejména při vysokých dávkách. Kromě toho se výhody bylinného čaje mohou vytrácet, pokud budete neustále konzumovat stejnou rostlinu: je lepší rostliny střídat nebo je užívat ve formě kúr.

I tady jsou supermarkety plné levných bylinkových čajů, ale kvalita je málokdy.  Preferujte bylinné čaje zakoupené v bylinkářstvích, bioprodejnách, některých lékárnách nebo od malých výrobců . Kromě toho je lepší kupovat bylinné čajovníky  ve velkém než v sáčcích,  protože kvalita bude lepší. Pokud dáváte přednost sáčkům, vyberte si je vyrobené ze 100% rostlin, bez přidaných příchutí, barviv a konzervantů. V taškách byste neměli najít žádné lepidlo, provázky ani sponky.

Rozhodněte se pro bylinkový čaj s rostlinami z ekologického zemědělství (označení AB) , protože v neekologických bylinných čajích není neobvyklé najít stopy pesticidů nebo zdraví škodlivých látek (barviva, syntetické konzervanty či jiné chemické přísady). Dávejte si pozor zejména na „detoxikační bylinné čaje“, které jsou v posledních letech velmi módní. Foodwatch, nevládní organizace na ochranu spotřebitelů a informování spotřebitelů, odsuzuje podvod při označování určitých bylinných čajů, které mají být „detoxikační“: u některých bylinných čajů,  které obsahují více syntetických aromat než přírodních, není dodržen příslib ovoce a rostlin s léčivými vlastnostmi. rostliny nebo ovoce  (jako infuze „Odvodnění a odstranění grapefruitů“ od La Tisanière).

Velmi často je na obalu uvedeno ovoce, i když ve skutečnosti nálev obsahuje pouze „příchuť“ ovoce se syntetickým aroma. Ujistěte se tedy, že bylinkový čaj obsahuje pouze přírodní rostliny, bez umělých aromat.

Pozor na pyrrolizidinové alkaloidy

Tyto toxiny jsou přirozeně produkovány několika druhy rostlin (EFSA je odhaduje na 6 000). Mohou být sklízeny neúmyslně, když se některé divoké byliny (známé vysokým obsahem pyrrolizidinových alkaloidů) sbírají současně s rostlinami vybranými pro čaje a bylinkové čaje.

Průzkum provedený v roce 2018 DGCCRF odhalil přítomnost pyrrolizidinových alkaloidů (PA) ve 34 rostlinách pro nálevy, bylinné čaje nebo čaje. Podle stanoviska vydaného v roce 2011 aktualizovaného v roce 2017 experti EFSA uvedli, že „vystavení PA obsaženým v potravinách představuje potenciální zdroj dlouhodobých obav o naše zdraví, zejména časté a velké množství čajů a bylinných infuzí. na karcinogenní potenciál těchto látek.

I když se to značky snaží napravit opatrností při pěstování a sklizni rostlin na čaje a nálevy, nejsou imunní vůči chybám. V roce 2017 musela značka Kusmi Tea stáhnout svůj heřmánkový bylinný čaj z prodeje poté, co německé sdružení na ochranu spotřebitelů odhalilo přítomnost těchto PA v testovaných sáčcích. O důvod víc, proč se obrátit na důvěryhodné značky, které zajišťují kvalitu svých rostlin.

V prosinci 2020 bylo zveřejněno nové evropské nařízení o stanovení maximálních úrovní PA v nejrizikovějších produktech, jako jsou suché rostliny (čaje, nálevy, bylinky), ale skutečně bude platit až od 1. července 2022.

3 zlatá pravidla pro úspěšný domácí čaj

Abyste si doma správně připravili čaj, zde jsou základní informace, které potřebujete vědět!

Nepřipravujte bylinkový čaj nebo čaj v kovové nádobě.

Některé rostliny (jako fumitory) oxidují při kontaktu s kovem. Rozhodněte se pro sklo, porcelán nebo kameninu.

Dejte přednost pramenité vodě nebo minerální vodě

Ve vodě z vodovodu je slabě mineralizovaná, pokud nemáte zařízení na filtraci vody (viz náš soubor za březen 2021). Voda by měla vařit.

(ideální je 90°C), ale ne vařící.

Dodržujte dávkování, teplotu a dobu infuze uvedené na obalu

Před filtrováním nebo vyjmutím sáčku nechte infuzi 5 až 15 minut v závislosti na rostlinách. U čaje nepřidávejte příliš mnoho: na šálek stačí špetka.

Hit enter to search or ESC to close.