Chyba, které je třeba se vyhnout při skladování těstovin s omáčkou v lednici

Chyba, které je třeba se vyhnout při skladování těstovin s omáčkou v lednici

Občas vaříme těstoviny, abychom přivítali naše přátele a užili si příjemný čas. Talíř špaget je to nejjednodušší, co lze nabídnout. Požitky je možné zpestřit i rajčatovou, pestem nebo smetanovou omáčkou. Co byste tedy měli dělat, když máte k uskladnění větší množství těstovin? Vyhněte se této běžné chybě!

Většina receptů na těstoviny je jednoduchá na vaření. Jejich konzervace se zdá být jednoduchá, ale při nedodržení určitých podmínek může dojít ke změně chuti vašeho pokrmu a již nebude poživatelný. Zde je nejlepší způsob, jak uchovávat toto jídlo v lednici.

Jak tedy těstoviny ochucené omáčkou skladovat v lednici?

Ať už jde o přátelská nebo improvizovaná jídla, těstoviny se snadno vaří a potěší každého. Když však připravíte více, než potřebujete, ne vždy víte, jak je skladovat, aby zůstaly bezpečné ke konzumaci. Zde je několik tipů, které můžete upřednostnit:

– Oddělte prvky svého receptu na těstoviny

Sceďte těstoviny

Před podáváním můžete těstoviny na poslední chvíli vytáhnout z lednice, aby se ohřály. Pro zajištění lepších skladovacích podmínek  je vhodné uchovávat položky odděleně v chladničce . U těstovin vařených bez omáčky je nejlepší  je před scezením propláchnout ve studené vodě . Je třeba přidat trochu olivového oleje; potřebujete 1 polévkovou lžíci na 100 g. Tím zabráníte tomu, aby se vaše těstoviny při servírování nebo během skladování přilepily. Pokud chcete uvařené těstoviny prohřát, vraťte je do vroucí vody. Pokud je naopak vaše jídlo ochucené nebo smíchané s omáčkou, riskujete, že se při ohřívání převaří těstoviny, protože absorbují vlhkost z omáčky.

– Pozor na trvanlivost těstovin

Pokrm z těstovin

Pokud chcete těstoviny sníst několik hodin po uvaření, je užitečné zvolit jednoduchý plastový obal nebo víko, abyste tyto přípravky uchovali v chladničce. Zbytky by měly být skladovány v   čerstvé zóně chladničky  při teplotě mezi 4 °C a 6 °C, aby se zabránilo množení bakterií. Jakmile budete v lednici, poznamenejte si datum minimální trvanlivosti. U jídla s omáčkou byste neměli překročit 2 dny. Těstoviny vařené bez omáčky by měly být uchovávány v chladničce po dobu 3 až 4 dnů. Stejně tak oddělené omáčky se uchovávají maximálně dva dny, zvláště pokud obsahují maso.

– K uvolnění těstovin použijte mléko

Mléko v těstovinách

Po dochucení omáčky zvolené pro vaše těstoviny můžete přidat trochu mléka. Tímto způsobem by se těstoviny již neměly lepit a vy je vytáhnete z lednice neporušené. Mléko lze také přidat do těstovin před ohřátím. Je třeba poznamenat, že nedostatečné množství vody ve vaší pánvi při vaření může být samotnou příčinou lepivých těstovin.

Upozornění  : Pokud si všimnete, že se vaše těstoviny po vyjmutí z lednice staly viskózními, lepkavými,  bez dalšího prodlení je vyhoďte do koše!

– Rozhodněte se pro skladování těstovin v mrazáku

Těstoviny v mrazáku

Poté, co si vychutnáte svůj recept na těstoviny, použijte k jejich uložení vzduchotěsnou nádobu. Tato pomůcka je velmi praktická zejména pro skladování v mrazáku. Jakmile je vaše jídlo chráněno, stačí jej umístit do lednice. To je nepochybně ideální řešení pro skladování ochucených nebo omáčkových těstovin. Pro jejich bezpečnou konzumaci se doporučuje vyjmout nádobu na pět až šest hodin z mrazáku a umístit ji do lednice.

Upozornění: Nádobí rozmrazované mimo chladničku může být velmi škodlivé vzhledem k bakteriím, které se mohou vytvořit během velmi krátké doby.

Chcete-li uvařené těstoviny uchovávat v chladničce, je nejlepší oddělit prvky vašeho pokrmu na těstoviny, aby se zachovala jejich kvalita a chuť. Je také vhodné je před konzumací vyšetřit pozorováním jejich vzhledu a čichem, aby nedošlo k otravě jídlem.

Jaké další potraviny byste neměli skladovat v lednici?

Studie provedená britskou spotřebitelskou organizací Which uvádí, že je nejlepší uchovávat potraviny v chladu, včetně horké omáčky, medu, kečupu, dijonské hořčice, sójové omáčky, banánů, avokáda a všech ostatních peckových plodů.

Hit enter to search or ESC to close.