Co se stane, když omylem sníte plíseň?

Co se stane, když omylem sníte plíseň?

Obecně ke kontaminaci potravin plísní dochází během sklizně a skladování. Některé plísně mohou produkovat mykotoxiny, toxiny nebezpečné pro naše zdraví, které mohou způsobit vážné problémy. Co se stane, když omylem sníte jídlo kontaminované plísní? Říkáme vám všechno.

Plísňové skvrny, které se objevují na vašich sýrech, cereáliích nebo ovoci a zelenině, jsou způsobeny mikroskopickými vláknitými houbami. Rozvoji plísní napomáhá teplo a vysoká vlhkost. Plíseň se však může časem objevit, i když dáme jídlo do lednice. Mnoho lidí si klade otázku, zda konzumace plesnivých potravin může způsobit alimentární onemocnění nebo představovat riziko otravy. Odpověď v tomto článku.

Co je plíseň?

Plíseň je mikroskopická houba schopná růst na dřevě, matracích, potravinách, oděvech, ale i stavebních materiálech. Plísně, které produkují spóry, se rychle množí na teplých, vlhkých místech a šíří se na velkých plochách. Jak vysvětluje gastroenteroložka Elena Ivanina, existují stovky tisíc druhů hub. Plísně, které se objevují na chlebu, tedy nemají stejný vzhled jako ty, které se objevují na mase nebo ovoci a zelenině. Ale zatímco bakterie nelze bez mikroskopu zahlédnout, plíseň na kontaminovaných potravinách je obvykle patrná pouhým okem. Podle Roberta Gravaniho, profesora a ředitele National Agricultural Practices Program na Cornell University v New Yorku, spóry plísní putují z místa na místo a mohou kontaminovat určité potraviny a učinit je nepoužitelnými.

Plesnivé pomeranče 

Jaká jsou rizika konzumace plesnivých potravin?

Aby se zabránilo plýtvání potravinami, někteří lidé raději nevyhazují uzeniny, chléb nebo sušené ovoce se stopami plísně do koše. Plíseň, která se na určitých produktech objevuje, raději odstraňují vidličkou a jedí je. Podle gastroenteroložky Ivaniny musíme rozlišovat dobré a špatné druhy plísní . A z dobrého důvodu se některá antibiotika, jako je penicilin, vyrábějí z vláknité plísňové houby a léčí několik onemocnění. Některé plísně však mohou produkovat mykotoxiny, toxické látky, které jsou zvláště zdraví škodlivé. Plíseň produkovaná druhem Aspergillus může způsobit aflatoxikózu, stav, který je součástí akutní otravy způsobené konzumací potravin kontaminovaných plísní. WHO navíc uvádí, že mykotoxiny mohou dlouhodobě ovlivnit imunitní systém a způsobit imunitní nedostatečnost. Některé případy rakoviny u lidí a zvířat byly navíc způsobeny aflatoxiny.

Někteří lidé jsou navíc alergičtí na plísně a mohou pociťovat příznaky z expozice spor plísní, říká Elena Ivanina. Ale obecně jsou alergické reakce způsobeny vdechováním částic plísní , nekonzumováním infikovaných potravin. Lidé se slabým imunitním systémem však mohou být ohroženi plísní.

V tomto smyslu se důrazně doporučuje vyhodit jakékoli jídlo, které vykazuje stopy nebo zatuchlý zápach.
Jak zabránit vzniku plísní doma?

Plísně jsou mikroorganismy, které se vyskytují především v domácnostech s problémy s vlhkostí. A z dobrého důvodu způsobuje nadměrná vlhkost černé nebo zelené skvrny na stěnách , stropech, spárách dlaždic a koupelně. Obecně platí, že tyto nevzhledné stopy představují vlhké místnosti. Abyste se vyhnuli plísním, které se mohou vyskytovat v mnoha koutech domu, zde jsou naše tipy:

  • Vyvětrejte svůj domov
  • Pro regulaci vlhkosti v domě zvolte řízené mechanické větrání
  • Vyčistěte a vysušte stojatou vodu ve vaně, spárovací hmotě a toaletě houbou nebo suchým hadříkem
  • Rozhodněte se pro odvlhčovač

K odstranění stop plísně na stěnách vám mohou pomoci také některé přírodní přísady, jako je jedlá soda a bílý ocet.

Hit enter to search or ESC to close.